رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

وقوع انواع جرائم در استان مازندران به شدت كاهش يافت - نمایش محتوای خبر

 

 

وقوع انواع جرائم در استان مازندران به شدت كاهش يافت

به گزارش خبرنگار ايرنا، سردار سرتيپ دوم پاسدار مسعود جعفري نسب روز دوشنبه در بيستمين مجمع استاني پيشگيري از وقوع جرم در نيروهاي مسلح كه در ساري برگزار شد ، افزود: به فرموده امام راحل (ره) پليس خادم و خدمتگزار مردم است و جايگاه پليس كه در واقع شان و منزلت نظام اسلامي است، بايد حفظ و حراست شود .
وي خدمت در نيروي انتظامي را نوعي عبادت دانست و اظهارداشت: نيروي انتظامي براي برقراري نظم و امنيت و آرامش در جامعه بصورت شبانه روزي فعاليت مي كند و به طور يقين اقدام آنان عبادت است .
اين مقام ارشد انتظامي در استان در بخش ديگر از سخنانش به فعاليت مركز مشاوره نيروي انتظامي (مشاوره خانواده، روانشناختي و انتظامي) اشاره كرد و بيان داشت: مركز مشاوره در كليه كلانتريها و پاسگاههاي انتظامي و معاونت اجتماعي و ارشاد مستقر است و بصورت حضوري ، مكاتبه اي و تلفني مشاوره ارائه مي كند .
سردار جعفري نسب افزود: مشاوره انتظامي شامل مسايل مربوط به وظيفه عمومي، مواد مخدر، راهنمايي و رانندگي، گذرنامه ، پذيرش و استخدام و حقوقي و مشاوره در باره مسائل مربوط به خانواده، ازدواج، تحصيل، تربيتي، شغلي و نيز اجراي انواع تست هاي هوش، شخصيت ، استعداد، رغبت و درمان غير دارويي شامل اضطراب ، افسردگي و ترس مرضي است كه توسط كارشناسان مجرب ارائه مي شود.
سردار جعفري نسب، با اشاره به اينكه اعمال مجرمانه در جامعه به ويژه در تشكيلات انتظامي تقليل يافته است، افزود: خوشبختانه با تداوم بحث پيشگيري از وقوع جرم تا كنون حدود ۸۰ درصد از جرائم مختلف در نيروي انتظامي استان كاهش داشته است .
دستور كار اصلي مجمع يك روزه استاني پيشگيري از وقوع جرائم نيروهاي مسلح ، بررسي علل و عوامل ارتكاب جرائم عليه تماميت جسماني (قتل و خودزني) و راهكارهاي موثر پيشگيري از وقوع آن است .