جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

وقف 8 هزار مترمربع زمین توسط خیر بهشهری - نمایش محتوای خبر

 

 

وقف 8 هزار مترمربع زمین توسط خیر بهشهری

حجت‌الاسلام محمدهادی بهرامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بهشهر، گفت: یکی از اهالی روستای «پجیم» در بخش یانه‌سر بهشهر به نام حاج مشهدی مشهدی، به نیت تامین هزینه فرهنگی و جاری مسجد این محل، زمین 8 هزار مترمربعی خود به ارزش 200 میلیون تومان را وقف کرد.

وی با قدردانی از واقفان و بیان اهمیت وقف در فرهنگ دینی و اسلامی، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 9 مورد وقف در بهشهر و گلوگاه به ثبت رسید که ارزش ریالی آن بیش از 10 میلیارد است.

بهرامی تصریح کرد: بیشتر این وقوف به نیت تامین هزینه عزاداری امام حسین (ع) و ساخت مساجد انجام گرفت.

وی با اظهار خرسندی از مشارکت خیران و واقفان و لزوم توجه بیشتر به مساله وقف، اظهار داشت: تاکنون بیش از 5 هزار وقف از بهشهر و گلوگاه در سامانه جامع اوقاف به ثبت رسیده است که هر کدامشان علاوه بر باقیات و صالحات برای واقفان، به پیشرفت فرهنگی و مذهبی جامعه کمک می‌رساند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهشهر و گلوگاه با بیان اینکه امسال هنوز هیچ اعتباری به تعمیرات و بازسازی امامزاده‌های شهرستان اختصاص نیافته است، افزود: 25 امامزاده بهشهر و گلوگاه نیاز به تعمیر و بازسازی دارند که هر کدامشان اگر به حداقل 30 میلیون تومان هزینه نیاز داشته باشند؛ 750 میلیون تومان اعتبار لازم است.