سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

وقف در حوزه فناوری نیاز روز جامعه است - نمایش محتوای خبر

 

 

وقف در حوزه فناوری نیاز روز جامعه است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت: وقف برای ایجاد اشتغال جوانان، فناوری و کمک هزینه زندگی دانشجویان از نیازهای روز جامعه است.

وقف در حوزه فناوری نیاز روز جامعه است

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام ستار علیزاده در نشست با انجمن خیران پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه وقف در جامعه مظلوم واقع شده است، اظهار کرد: وقف از مصادیق کارآمد جامعه است که می تواند در حوزه های مختلف به کارگیری شود.
وی با اشاره به بهره گیری بسیاری از کشورهای غیر اسلامی از وقف، گفت: اسلام وقف را تائید، هدفمند و نظام مند کرد و در کشور ما باید از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه وقف هنوز بین مردم شناسایی نشده، ادامه داد: همه بشریت مدیون وقف هستند چون خداوند کل جهان را برای بشر وقف کرد.
علیزاده با بیان اینکه همه مساجد و بقاع متبرکه کشور موقوفه هستند، اضافه کرد: نخبگان علمی کشور از برکات انقلاب هستند که در دامن نظام جمهوری اسلامی رشد و پرورش یافتند.
وی با بیان اینکه ما در اقتصاد، سیاست و خانواده نیازمند بصیرت هستیم، اظهار کرد: وقف برای ایجاد اشتغال جوانان، وقف برای فناوری و وقف برای کمک هزینه زندگی دانشجویان می تواند از نیازهای روز جامعه باشد.