جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

وعده وزیر نفت برای افزایش درآمد کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

وعده وزیر نفت برای افزایش درآمد کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، قاسم احمدی لاشکی در جلسه شورای اداری شهرستان چالوس با اعلام اینکه براساس استانداردها به ازای هر تخت بیمارستانی 1.7 نفر نیرو نیاز است، اظهار داشت: برای بیمارستان 160 تختخوابی چالوس 272 نفر نیاز است اما اکنون در این بیمارستان 300 نیرو داریم.

وی به اجرای طرح ملی سلامت ایرانیان اشاره کرد و افزود: طرح ملی سلامت بیمه ایرانیان که برای عموم مردم هم از نظر خدمات بیمه‌ای و هم بیمارستانی است به‌ صورت رایگان همه را در پوشش قرار می‌دهد.

احمدی با بیان اینکه حمایت‌های مجلس در حوزه بهداشت و درمان و برنامه‌ریزی‌های دولت در این بخش جواب داد، تصریح کرد: در حال حاضر مردم بابت هزینه درمان خود فقط پنج تا 10 درصد پرداخت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه باید به دولت کمک کرد تا بتواند برنامه‌ها خود را به‌راحتی اجرا کند و در این زمینه نباید دولت را تنها گذاشت، افزود: دولت یازدهم با سطح پیگیری‌های جدید وضعیت انرژی هسته‌ای را دنبال می‌کند که در رأس آن وزیر امور خارجه در این زمینه تلاش مستمری انجام می‌دهد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مذاکره آخر وقتی گروه مذاکره کننده در حوزه تسهیلات نظامی ورود پیدا کردند تیم مذاکره کننده ایرانی این اجازه را به آنها ندادند، تصریح کرد: تیم مذاکره کننده ایرانی به جد پیگیر هستند تا با جهان تعامل داشته باشند و ارزش و اصول را فدا نمی‌کنند.

وی با اعلام اینکه در جلسه‌ای که با وزیر نفت داشتم ایشان نوید خوبی برای آینده دادند که در پی آن درآمد کشور افزایش پیدا می‌کند، تاکید کرد: دولت و مجلس باید در کنار هم باشند تا خدمات مطلوبی در کشور ارائه شود و مجلس نهایت همکاری را با دولت دارد.

احمدی به مشکل گل‌آلود بودن رودخانه چالوس اشاره کرد و بیان داشت: برداشت شن و ماسه از رودخانه‌ها که گل‌آلود بودن آن را به ‌همراه دارد خیانت است و ادارات مربوطه به ویژه محیط‌ زیست، دادگستری و فرماندهی انتظامی شهرستان چالوس باید با افرادی ‌که موجب این آلودگی می‌شوند، برخورد کند.

وی در پایان با بیان اینکه از آنجایی ‌که عزم دولت بر این است که حداقل پروژه‌های نیمه تمام سال‌های گذشته با تخصیص اعتبارات لازم تکمیل و به اتمام برسد، اظهار داشت: باید از تعریف پروژه‌های جدید جلوگیری شود، بنابراین مسئولان باید برای توسعه فعالیت‌های حوزه خود برنامه‌ریزی مطلوبی داشته باشند و به دنبال اعتبار، امکانات و تجهیز برای توسعه ادارات و نهادهای خود باشند.