جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

وضعیت عادی در رامسر برقرار است/ پیگیری برای اختصاص اعتبار خسارت طوفان - نمایش محتوای خبر

 

 

وضعیت عادی در رامسر برقرار است/ پیگیری برای اختصاص اعتبار خسارت طوفان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: در حال حاضر وضعیت عادی در رامسر برقرار است و در بقیه شهرهای استان مشکلی وجود ندارد.

وضعیت عادی در رامسر برقرار است/ پیگیری برای اختصاص اعتبار خسارت طوفان

علی‌اصغر احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: حدود 120 میلی‌متر بارندگی در شهرستان رامسر داشتیم که سبب آب‌گرفتگی بلوار معلم و رانش در جاده جواهرده شد که بازگشایی شده است.

وی افزود: برای حل مشکل آب‌گرفتگی شهرداری‌های حومه رامسر از جمله تنکابن، عباس‌آباد، چالوس و نور همکاری کردند که با کاهش بارش‌ها آب فروکش کرده و در حال حاضر وضعیت عادی در رامسر برقرار است و در بقیه شهرهای استان مشکلی وجود ندارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با تأکید بر اینکه به همه شهرداران طی اخطاریه‌ای اعلام کردیم که افراد از استقرار چادر در حاشیه رودخانه‌های استان خودداری کنند، خاطرنشان کرد: مسافران باید به این مهم توجه کنند که اتراق در حاشیه رودخانه‌ها به شدت ممنوع است و اخطاریه‌های مدیریت بحران، هواشناسی و پلیس راه را جدی بگیرند.

این مسؤول با اعلام اینکه مرخصی تمام مدیران و نیروهای امدادی از روز گذشته تا شنبه لغو شده و کسی حق گرفتن مرخصی ندارد، اضافه کرد: نظارت شهرداران بر تابلوهای حاشیه خیابان‌ها و بلوارها صورت گیرد تا از سقوط آن جلوگیری شود.

احمدی با اشاره به اینکه تکلیف درختان در معرض خطر حاشیه خیابان‌ها توسط دهیاران و شهرداران مشخص شود، افزود: عملیات پاک‌سازی در انهار استان توسط دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان صورت گیرد.

وی تصریح کرد: به دامداران تذکر دادیم هنگام بارش شدید باران، رعد و برق همراه با باد و طوفان در مناطق کوهستانی مراقب دام‌های خود باشند و در صورت نیاز دام‌ها را به مناطق امن هدایت کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با بیان اینکه حدود 500 هزار متر مربع ایرانیت میان آسیب‌دیدگان طوفان اخیر در مازندران توزیع شد، یادآور شد: امروز بازدیدی با حضور معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از شهرستان‌های آمل، بابل و قائم‌شهر صورت گرفته که در مجموع روند خوبی بوده و رضایت مردم تا حدی جلب شده و در حال حاضر نسبت به پوشش ساختمان‌ها اقدام می‌کنند.

احمدی در پایان گفت: اقدامات انجام شده نشان‌دهنده این مهم است که تمامی مسؤولان پای کار هستند تا بخشی از خسارات توسط دولت جبران شود.