جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

وسعت 1900 هکتاری شهرک‌های صنعتی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

وسعت 1900 هکتاری شهرک‌های صنعتی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، سید مصطفی موسوی در جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی که با حضور نمایندگان مردم بابل در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: وسعت شهرک‌های صنعتی استان در حال حاضر یک هزار و 900 هکتار است و متوسط مساحت شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان کمتر از 50 هکتار بوده که پائین‌ترین میزان مساحت شهرک‌های صنعتی در سراسر کشور است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران اظهار داشت: شهرک صنعتی منصورکنده از شهرک‌های صنعتی فعال و پویا در سطح استان است و واحدهای تولیدی با برندهای معتبر در این شهرک صنعتی در حال فعالیت بوده که در حال حاضر 80 واحد تولیدی بهره‌بردار با مبلغ 682 میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری در این شهرک مشغول تولید هستند.

موسوی بیان داشت: واگذاری امور شهرک‌ها و نواحی صنعتی در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی انجام می‌شود و اداره امور شهرک‌ها و نواحی صنعتی به شرکت‌های خدماتی که در واقع منتخبین واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در همان شهرک‌ها و نواحی صنعتی هستند واگذار می‌شود که در نگهداری امکانات و زیرساخت‌های موجود فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی مهمترین استراتژی شرکت بوده که با توجه به کمبود اعتبارات و هزینه بالای ایجاد شهرک به دنبال توسعه شهرک‌های صنعتی مزیت‌دار و ایجاد شهرک‌های تخصصی در استان هستیم که توسعه 50 هکتاری شهرک صنعتی منصورکنده نیز در دستور کار قرار دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گفت: شهرستان بابل دارای پنج شهرک و ناحیه صنعتی بوده که شهرک صنعتی منصورکنده دارای ظرفیت و پتانسیل مناسب در حوزه تولید و صنعت است.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناصری اظهار داشت: شاهد استقبال سرمایه‌گذاران در بخش تولید و صنعت هستیم و با توجه به کمبود زمین در شهرک‌های صنعتی توسعه شهرک‌ها باید صورت پذیرد و شهرک صنعتی منصورکنده پتانسیل و ظرفیت مناسبی برای توسعه دارد که امیدواریم به زودی شاهد توسعه این شهرک صنعتی باشیم. ناصری افزود: ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی در ایجاد اشتغال و افزایش درآمد به طور مستقیم و غیرمستقیم مؤثر است و موجب توسعه پایدار اشتغال نیز در منطقه می‌شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گفت: ایجاد زیرساخت‌های مناسب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، واگذاری مناسب زمین، توانمندی سرمایه‌گذاری و بهره‌مندی از تسهیلات موجب رونق سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی می‌شود.

حسین نیازآذری اظهار داشت: تولیدکنندگان و صنعت‌گران با تمام توان در عرصه تولید قدم برداشتند و باید از این قشر حمایت شود.

وی افزود: تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی موجب کاهش دغدغه تولیدکنندگان خواهد شد و در رشد کمی و کیفی محصولات نیز نقش دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مجمع نمایندگان استان از بخش صنعت و تولید حمایت می‌کنند.