سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

وزیر کشور :اختلافات سیاسی باید در چارچوب عقلانیت باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

وزیر کشور :اختلافات سیاسی باید در چارچوب عقلانیت باشد

' عبدالرضا رحمانی فضلی ' شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری مازندران افزود: با رویکرد اعتدالی دولت یازدهم ، امروز وحدت و انسجام خوبی در کشور بوجود آمده است.

وی با بیان اینکه فعالیت گروه های سیاسی به خوبی در کشور در حال انجام است، ادامه داد: اختلافات سلیقه ای و سیاسی در حوزه های مختلف از جمله نحوه اداره کشور در زمان انتخابات صورت می گیرد ،اما وقتی مردم رای را به یک گروه و نظرات دادند بقیه باید همراه با برنامه های گروه پیروز شوند.

وزیر کشور ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی ، عملکرد سبز پوشان را در تمامی حوزه ها مثبت و مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: امروز امنیت داخلی و مرزهای کشور به صورت کامل برقرار است.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه توفیقات و روند فعالیت کارهای دولت در یکسال اخیر مثبت و پویا بوده است، گفت: با گسترش ارتباط و تعامل ایران با دنیا ، رویکرد مثبتی نسبت به نظام جمهوری اسلامی بوجود آمده است.

وزیر کشور با تاکید بر این نکته که امروز فشار های سیاسی علیه ایران کم شده است، اضافه کرد: امروز اصل انرژی هسته ای حق مسلم مردم ماست را دنیا پذیرفته است.

وی با اشاره به اینکه روزگاری برای داشتن دو سانتریفیوژ دعوا داشته ایم، ادامه داد: امروز هزاران سانتریفوژ درکشور داریم و برای داشتن بیشتر از آن در حال رایزنی هستیم.

وی به تنش و درگیری ها در حوزه منطقه ای ایران در کشورهای عراق، سوریه ، یمن ، لبنان ، افغانستان و پاکستان اشاره کرد و گفت: تکفیری ها و داعشی ها فرقه های انحرافی دست آموز آمریکا و استکبار هستند که به اسم اسلام فعالیت می کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: یقین داشته باشید این ائتلاف ها خیمه شب بازی بیش نیست و در آینده نزدیک این بازی به نفع مسلمانان جهان و جمهوری اسلامی ایران تمام می شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه ایران فریب این نیرنگ ها را نمی خورد، اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی در بسیاری از کشورهای منطقه اثر گذار است و دنیا نیز به این نتیجه رسیده است.

وزیر کشور به حوزه اقتصادی اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر با کاهش نرخ تورم و رکود اقتصادی ، امید بین مردم ایجاد شد و این فضای اقتصادی همراهی مردم با دولت را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه دولت رشد منفی اقتصادی را به سمت مثبت شدن سوق داده است، گفت: تصمیم گیری اقتصادی در کشور ثبات پیدا کرده است.

رحمانی فضلی به اهمیت انسجام و وحدت در حوزه های فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: ساماندهی و نظم و نظارت دقیق تر در حوزه فرهنگی از برنامه های مهم دولت است.

وی به رویکرد دولت نسبت به استانهای کشور اشاره کرد و ادامه داد: دولت تدبیر و امید نگاه ها در مدیریت استانی را بر توسعه استان ها معطوف کرده است.

وی با بیان اینکه انتخاب استانداران نیز مبتنی بر رعایت خط اعتدال سیاسی ، فرهنگی، اجتماعی ، اقتصادی و مدیریتی است، بیان داشت: بیش از 15 استان کشور قادر به اداره استان بر اساس منابع پولی استانی خودشان هستند.

وی با بیان اینکه استان مازندران علاوه بر اینکه قادر به اداره خود بر اساس منابع درامدی خود است به استان های همجوار نیز می تواند کمک کند، ادامه داد: پتانسیل و ظرفیت های طبیعی مازندران باید شکوفا شود.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی منطبق با شرایط ، امکانات و پتناسیل استانی در دولت صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مازندران سالانه پذیرای بیش از 25میلیون گردشگر است،می توان با ارایه خدمات مناسب از آنان مالیات دریافت کرد.

وزیر کشور افزایش سرمایه گذاری، بهره وری و کاهش مصرف را سه مقوله مهم برای توسعه و رونق اقتصادی استان ها ذکر کردکه باید همواره مورد توجه قرار بگیرد.

وی بر لزوم تکریم ارباب رجوع و مردم ، اجرای قانون و سرعت بخشیدن به ارایه خدمات عمومی به مردم تاکید کرد و گفت: مسوولان دستگاه های اجرایی باید به این موارد توجه جدی داشته باشند.

{jcomments off}