سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

وزیر راه ازعملیات ساخت بزرگترین تقاطع غیر همسطح شمال کشور بازدید کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

وزیر راه ازعملیات ساخت بزرگترین تقاطع غیر همسطح شمال کشور بازدید کرد

وزیر راه و شهرسازی با حضور در محل اجرای طرح تقاطع غیرهمسطح الغدیرقائمشهر بعنوان بزرگترین تقاطع غیرهمسطح شمال کشور بازدید کرد.

وزیر راه ازعملیات ساخت بزرگترین تقاطع غیر همسطح شمال کشور بازدید کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، رئیس شورای اسلامی شهر قائمشهر در این بازدید گفت : ساخت تقاطع غیر هم سطح الغدیر شهریورماه سال 1391 در سه راه الغدیر که در ورودی شهر قائمشهر از مسیر جاده بابل واقع است ، آغاز شد .
سعید میرزایی کوتنایی ادامه د اد : برای اجرای فاز نخست این تقاطع 220 میلیاردریال از منابع مالی شهرداری قائمشهر هزینه شد .
وی میزان اعتبار مورد نیاز برای تملک املاک و تکمیل پروژه تقاطع الغدیر قائمشهر را 250 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : تخصیص اعتبار ملی برای اجرای این طرح ملی ضروت دارد .
تقاطع غیر همسطح الغدیر با قوس شبدری به دلیل گستردگی عملیات اجرایی و پیچیدگی های خاص فنی- مهندسی آن تاکنون تنها در کلان شهرهایی نظیر تهران ، اصفهان و مشهد اجرا شده است.
این طرح به لحاظ شباهت ساختاری ، مشابه تقاطع هایی است که در بزرگراه آزادگان و شهید همت تهران ساخته شده و مزیت بارز آن نسبت به سایر طرح ها ، قرار گرفتن آن در دل طبیعت بکر مازندران است که چشم هر بیننده ای را خیره خواهد کرد.
تقاطع غیر همسطح شبدری یکی از موثرترین راه ها در تقسیم بار ترافیکی است که در کاهش تصادفات جاده ای و همچنین سهولت در رفت و آمد خودروها ، نقش بسیارموثری دارد.
این نوع تقاطع با ایجاد سه یا چهار قوس شبدری از پلان هوایی ، شکل یک روبان را تداعی می کند.