جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

وزارتخانه امر به معروف‌ و نهی از منکر ایجاد شود - نمایش محتوای خبر

 

 

وزارتخانه امر به معروف‌ و نهی از منکر ایجاد شود

نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: وزارتخانه امر به معروف‌ و نهی از منکر در کشور برای عملی شدن این فریضه مهم الهی ایجاد شود.

وزارتخانه امر به معروف‌ و نهی از منکر ایجاد شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی ظهر امروز در شورای هماهنگی ستاد امر به معروف‌ و‌ نهی از منکر استان مازندران با اشاره به اینکه برای اجرای درست امر به معروف‌ و نهی از منکر اقدام اساسی باید انجام شود، اظهار کرد: در حال حاضر و با ساختار اداری موجود امکان معجزه در اجرای امر به معروف‌ و نهی از منکر وجود ندارد.

وی با اشاره به در دست اقدام بودن دستورالعمل جدید اجرای امر به معروف‌ و نهی از منکر افزود: در دستورالعمل جدید نیاز است که بودجه مناسب برای اجرای این طرح در نظر گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان اینکه برای اجرای درست امر به معروف‌ و نهی از منکر نیاز به ساز و کار مناسبی داریم، تصریح کرد: برای عملی شدن این فریضه مهم الهی نیاز است وزارتخانه امر به معروف‌ونهی از منکر در کشور ایجاد شود.

امام جمعه ساری اضافه کرد: در اجرای امر به معروف‌ و نهی از منکر باید از چندگانگی پرهیز کرد، همه نهادها و سازمان‌ها در زمان برگزاری مراسم روز قدس، 22 بهمن و ایام عزاداری پای کار هستند، در اجرا این فریضه‌الهی هم همدل در کنار هم قرار گیرند.

وی با اعلام اینکه قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضائیه برای اجرای امر به معروف‌ و نهی از منکر پای کار باشند، گفت: در اجرای امر به معروف‌ و نهی از منکر چندگانگی وجود دارد، مردم آمادگی اجرای این طرح‌ها را دارند، ولی برخی از دستگاه‌های اجرایی چندان تمایلی برای اجرای این طرح ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران تاکید کرد: در صورتی که در اجرای امر به معروف و نهی از منکر هم‌صدایی و هماهنگی وجود داشته باشد، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نیز در کنار اجرای این طرح حل و فصل می‌شود.

وی با اعلام اینکه دستورات فقهی توسط اسلام و بعد از آن توسط مراجع در ارتباط با امر به معروف‌ و نهی از منکر وجود دارد و ما ملزم به گسترش آن هستیم، بیان کرد: مشکلات ما در حوزه اجراست و باید سازوکار مناسب اجرایی را در برنامه کاری خویش قرار دهیم.