سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

ورود 75 درصد تجهیزات نیروگاه زباله‌سوز به ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود 75 درصد تجهیزات نیروگاه زباله‌سوز به ساری

شهردار ساری از ورود 75 درصد تجهیزات نیروگاه زباله‌سوز به این شهر خبر داد.

ورود 75 درصد تجهیزات نیروگاه زباله‌سوز به ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از مرکز امور رسانه شهرداری ساری، مهدی عبوری در نشست شورای اسلامی شهر با تشریح اقدامات شهرداری ساری در سه سال اخیر پرداختن به امور زیربنایی و رفع بسیاری از معضلات زیرساختی را از افتخارات شهرداری مرکز مازندران توصیف کرد و گفت: یکی از اساسی‌ترین مشکلات ساری، آب‌های سطحی پس از بارندگی است که از دیرباز وجود داشته است.

وی اظهار کرد: شهرداری برای رفع این معضل علاوه بر لایروبی و مرمت کانال‌ها و آب‌راه‌های موجود اقدام به احداث چندین کیلومتر کانال عظیم کرد که در تمامی محدوده‌های شهری کار هدایت آب‌های سطحی را انجام می‌دهند اما در کنار آنها احداث همزمان 23 کیلومتر کانال دیگر را در دست اجرا داریم که امیدواریم دهه فجر بتوانیم مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

عبوری افتتاح فاز دوم میدان ابن شهرآشوب را مورد توجه قرار داد و افزود: در تلاش هستیم تا علاوه بر این پروژه پل کابلی داراب (شهید رنجبر) پارک مادر، پارک خانواده، زیرگذر ذغال‌چال و پل گردن را هم در دهه فجر افتتاح کنیم.

شهردار ساری به احداث زیرگذر فرح‌آباد اشاره کرد و با تأکید بر اینکه با اتمام آن، مشکل ترافیک در این محدوده برطرف می‌شود از فاز دوم سی‌متری اندرخورا خبر داد و تصریح کرد: تاکنون پنج پلاک از 17 پلاک باقی مانده خریداری شده است و به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که ما بقیه را تا دهه فجر تملک کنیم.

عبوری از احداث پارکینگ طبقاتی با ظرفیت 205 خودرو در منطقه دو شهرداری ساری خبر داد.

این مسئول با اشاره به نیروگاه زباله‌سوز، خاطرنشان کرد: تاکنون 75 درصد از تجهیزات آن از چین وارد شده است، علاوه بر آن جا دارد تا از تخصیص اعتبار 25 میلیارد تومانی برای این پروژه در سفر اخیر رئیس‌جمهور تقدیر شود.

وی در پایان به بحث پیرامون فاز دوم بوستان ملل پرداخت و گفت: تاکنون برای 25 هکتار از این فاز شناسنامه املاک تهیه شده که 15 هکتار به‌صورت اجاره بود که قرار شد به ما تحویل داده شود.

شهردار ساری از افتتاح آزمایشگاه فنی مکانیک خاک شهرداری ساری در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: کار تجهیزات این آزمایشگاه به‌زودی آغاز می‌شود.