جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

ورود 20 دستگاه خودروی خارجی به مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود 20 دستگاه خودروی خارجی به مازندران

مدیرکل استاندارد مازندران گفت: در ماه جاری برای 20 دستگاه انواع خودرو سواری وارد شده از گمرکات استان، تأییدیه انطباق استاندارد برای واردات صادر شد.

ورود 20 دستگاه خودروی خارجی به مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل استاندارد مازندران، مسعود جوادی، اظهار کرد: 20 مجوز وارداتی برای انواع خودروهای سواری مجاز در کلاس‌های مختلف، در ماه جاری به ارزش فوب 20 میلیارد ریال در استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه کالاهای دارای نشان استاندارد، نیاز به کنترل کیفیت مجدد و صدور گواهی‌نامه انطباق ندارند، تصریح کرد: براساس قانون، خودرو از جمله کالاهای مشمول استاندارد اجباری برای واردات بوده که در این ارتباط در طی این مدت 25 دستگاه  انواع خودرو خارجی کشور که عمدتاً از برندهای تویوتا، کیا و لکسوس و بنز بوده‌اند مورد ارزیابی کیفی استاندارد قرار گرفتند.

مدیرکل استاندارد مازندران با اشاره به اینکه تنها برای ورود 20 دستگاه از این خودروها پس از آزمون کنترل کیفیت و انطباق آنها با استانداردهای مربوطه، صدور گواهی بازرسی معتبر، امکان‌پذیر شد، افزود: پنج دستگاه دیگر اجازه ورود به استان پیدا نکردند و به کشور مبدأ مرجوع شد.

وی تصریح کرد: 70 مجوز وارداتی برای ورود انواع غلات شامل گندم خوراکی انسان، جو، ارزن و ذرت دامی و کنجاله آفتابگردان به وزن 280 هزار تن، در استان نیز پس از ارزیابی کیفیت و انطباق با مقررات استاندارد صادر شد.

جوادی عمده‌ترین محصولات وارداتی دیگر به استان را که نیاز به بررسی کیفی استاندارد دارند را غلات خوراکی انسان و دام، خودرو، ماشین‌آلات کشاورزی و راه‌سازی، فرآورده‌های نفتی، لاستیک، روغن خام و پنبه برشمرد و گفت: درآمد حاصله این اداره‌کل از محل ارائه خدمات کنترل کیفی به این مقدار کالاهای وارداتی در ماه‌ جاری، بیش از 8 میلیارد ریال بوده است.