سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

ورود ماهانه 12 هزار پرونده به دیوان عالی کشور/برای تایپ دادنامه نیروی روزمزد جذب کردیم - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود ماهانه 12 هزار پرونده به دیوان عالی کشور/برای تایپ دادنامه نیروی روزمزد جذب کردیم

رئیس دیوان عالی اداری گفت: هر ماه بین 10 تا 12 هزار پرونده ورودی به دیوان عالی کشور داریم.

ورود ماهانه 12 هزار پرونده به دیوان عالی کشور/برای تایپ دادنامه نیروی روزمزد جذب کردیم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری عصر امروز در دیدار مردمی شهرستان بابل و طلاب این شهرستان در مدرسه خاتم‌الانبیاء بابل اظهار کرد: مرکز علمیه، مرکز تربیت، نشر و نمو سربازان امام زمان (عج) و ترویج علوم دینی است و نگاه مردم به روحانیت به عنوان حاملان معارف دینی، آیات الهی، وارث پیامبر و آینه اسلام و آموزه‌های دینی است.

وی با اشاره به اینکه مردم چهره اسلام را در عملکرد روحانیت می‌بینند و این کار ما را حساس‌تر کرده است، انجام کار بد از سوی همه بد است ولی از علما دینی بدتر است چون به امام زمان (عج)، قرآن و امام معصوم مرتبط هستند، تصریح کرد: باید مواظب انحرافات فکری و مکتبی بود چرا که عده‌ای دکان باز کرده و از احساسات لطیف مردم سوءاستفاده می‌کنند.

رئیس دیوان عالی اداری با اشاره به روز مبارزه با استکبار جهانی ادامه داد: امام راحل مبانی دین را تبیین و اصول نظام را برای جهان تشریح کرد و دانشجویان خط امام با بصیرت کامل لانه جاسوسی را تسخیر و عاملان آن را 444 روز گروگان گرفتند.

منتظری با بیان اینکه این اقدام جوانان در 13 آبان سال 58 آنقدر مهم بود که امام (ره) آن را انقلاب بزرگ‌تر از انقلاب اول نامید، گفت: «امروز دشمن اعلام کرده اگر کشوری بخواهد نظامی به مانند جمهوری داشته باشد، مخالفتی ندارد ولی باید به دنبال اهداف آمریکا برود.

رئیس دیوان عالی اداری با اشاره به اینکه هدف از اعزام دستگاه قضایی به مازندران بررسی مسائل قضایی، مشکلات و انتظارات مردم است، تصریح کرد: امروز قوه‌قضاییه و حتی نظام نیازمند جوانان تربیت یافته حوزه علمیه است به ویژه طلبه‌هایی که هم در حوزه دینی و هم به علوم روز مجهز شوند.

‌منتظری در این زمینه ادامه داد: درس خواندن وظیفه اصلی طلبه و دانشجو است و هر چه سواد آنها بیشتر شود، برای دیگران مفیدترند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی مسئولیت سنگینی به عهده دارد و با همه تلاش‌هایی که می‎شود متناسب با کار و مسئولیت، امکانات و زیرساخت‌ها برایش فراهم نیست، یادآور شد: در دیوان عالی اداری سعی داریم آمار تخلف را کاهش دهیم اما با این وجود هر ماه بین 10 تا 12 هزار پرونده ورودی داریم.

رئیس دیوان عالی با بیان اینکه هر قاضی در روز 16 پرونده را بررسی می‌کند که این بار سنگینی است، اضافه کرد: 6 هزار دادنامه تایپ نشده داریم که به دلیل محدودیت جذب نیروی استخدام و قراردادی مجبور به جذب نیروی روزمزد برای تایپ دادنامه شدیم.

وی با بیان اینکه اگرچه قاضی حق تندخویی ندارد اما با توجه به ظرفیت روحی و جسمی ممکن است زیر بار این خستگی و فشار برخوردی داشته باشد که باید مخاطبان درک کنند، گفت: برای کاهش حجم سنگین کاری بر دوش دادگستری باید اختلافات جزئی و خانوادگی در مساجد و شوراهای حل‌اختلاف حل شود.