جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

ورود بیش از 80 هزار تن کود شیمیایی به مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود بیش از 80 هزار تن کود شیمیایی به مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، علی محسنی بیان داشت: برنامه ابلاغی سال‌جاری برای تأمین کود شیمیایی بخش کشاورزی مازندران 200 هزار تن است.

وی تأمین کود مورد نیاز کشاورزی را راهبرد جدید وزارت جهاد کشاورزی دانست و اظهار داشت: براساس برنامه امسال 135 هزار تن کود اوره، 400 هزار تن کود پتاس و 25 هزار تن کود فسفات برای بخش کشاورزی استان تأمین می‌شود.

محسنی یادآور شد: از مجموع 200 هزار تن کود شیمیایی، حدود 70 هزار تن کود پتاسه و فسفاته باید از خارج تأمین شود که برنامه‌ریزی‌های لازم برای تهیه آن انجام گرفته است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران به 18 هزار متر مربع انبار موجود این شرکت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر همه انبارهای موجود این شرکت پر از کود شیمیایی است و کشاورزان برای کشت پاییزه نگران تأمین کود نباشند.

وی اوایل بهار تا اواخر اردیبهشت را اوج مصرف کود شیمیایی در مازندران اعلام کرد و افزود: با راهبرد جدید این وزارتخانه مبنی بر تأمین کود مورد نیاز، به طور قطع قیمت این نهاده‌ها در بازار آزاد شکسته می‌شود.

محسنی تأمین، تهیه و توزیع نهاده‌های کشاورزی را از جمله وظایف شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برشمرد و گفت: قیمت هر کیسه کود شیمیایی یارانه‌ای سوپر فسفات تریپل 50 هزار تومان، کود فسفات آمونیم 55 هزار تومان، کود اوره 35 هزار تومان و کود سولفات پتاسیم 55 هزار تومان است.

وی از ورود بیش از 80 هزار تن کود شیمیایی برای مصرف بخش کشاورزی به مازندران خبر داد و افزود: امسال 3 میلیون و 500 تن کود شیمیایی برای بخش کشاورزی کشور تأمین می‌شود.

وی بیان داشت: سالانه بیش از 6 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در مازندران تولید شده و به بازار عرضه می‌شود همچنین مازندران دارای 460 هزار هکتار زمین کشاورزی است که 70 نوع محصول در آن کشت می‌شود.