جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

ورود بیش از 200 بال قوی مهاجر به تالاب محمودآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود بیش از 200 بال قوی مهاجر به تالاب محمودآباد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان محمودآباد گفت: 200 بال قوی فریادکش با سرد شدن هوا به تالاب وزرا محله سرخ‌رود این شهرستان مهاجرت کردند.

ورود بیش از 200 بال قوی مهاجر به تالاب محمودآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، یاسر سالار در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به آغاز فصل سرما و مهاجرت پرندگان مهاجر به تالاب‌ها و آب‌بندان‌های شهرستان برای گذران فصل پاییز و زمستان  شاهد افزایش شکار در این مناطق هستیم که عوامل یگان حفاظت این اداره در گشت‌زنی و بازرسی‌های روزانه و شبانه خود به موفق به کشف بیش از 25 قبضه اسلحه شکاری مجاز و غیرمجاز شده و بیش از 20 نفر شکارچی متخلف در این خصوص شناسایی و دستگیر شدند.

وی همچنین از حضور بیش از 200 بال انواع قوهای فریادکش و گنگ در تالاب وزرا محله سرخرود خبر داد و گفت: سازمان محیط زیست به تنهایی نمی‌تواند حفاظت و مراقبت از این موهبت‌های الهی را انجام دهد و از عموم شهروندان تقاضا دارم نسبت به حفظ جان قوها احساس مسؤولیت داشته و از شکار این پرندگان پرهیز کنند.

سالار اظهار کرد: در راستای حفظ و حراست از قوهای مهاجر ماموران یگان حفاظت این اداره در عملیاتی شبانه اقدام به جمع‌آوری بیش از 10 دام غاز و 20 رشته دام هوایی غیرمجاز با دستور مقام قضایی کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست محمودآباد همچنین از زنده‌گیری و درمان و رهاسازی چهار بهله از انواع پرندگان شامل عقاب تالابی و دلیجه و کفچه نوک، کاکایی خبر داد و تصریح کرد: این پرندگان توسط دوستداران طبیعت تحویل این اداره شده که پس از تیمار و درمان در طبیعت رهاسازی شد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به کاهش دما در استان مازندران شاهد حضور بیش از 20 هزار قطعه از انواع پرندگان آبزی و کنار آبزی از قبیل غاز خاکستری، فیلوش، اردک سر سبز و نوک پهن در سواحل شهرستان محمودآباد هستیم.