سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

ورود برنج خارجی به مازندران قاچاق محسوب می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود برنج خارجی به مازندران قاچاق محسوب می‌شود

استاندار مازندران خواستار حمایت از تولیدات داخل استان شد و گفت: ورود برنج خارجی به استان قاچاق محسوب می‌شود و بنده بر اجرای این طرح اصرار دارم و احساس می‎کنم به دور از انصاف است که با وجود تولید برنج در استان واردات انجام شود.

ورود برنج خارجی به مازندران قاچاق محسوب می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح جلودار بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح 6 خانه محروم که عملیات اجرایی آن توسط بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران و اعتبار آن توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شد، اظهار کرد: توجه به محروم یکی از اولویت‌های اصلی نظام اسلامی ایران است و برای رفع محرومیت باید تلاش همه جانبه در برنامه کاری قرار گیرد.

استاندار مازندران توسعه اشتغال در روستاهای استان شد و افزود: برای مبارزه اقتصادی با دشمن باید مناطق روستایی که محل اصلی منبع تامین مواد غذایی کشور هستند، حمایت شوند.

استاندار مازندران در ادامه به تلاش‌های بسیج سازندگی سپاه کربلای استان در خدمات‌رسانی به مردم، یادآور شد: ساخت 6 واحد مسکونی در مدت سه ماه از اقدامات اثرگذار این نهاد در شهرستان ساری بود.

وی خواستار بهسازی خانه‌های روستایی شد و گفت: نباید در سطح روستاهای استان خانه‌های وجود داشته باشد که از لحاظ استحکام دچار مشکل است و در این زمینه باید از ظرفیت بنیاد مسکن استفاده مناسب شود.

فلاح در ادامه با اشاره به تسهیلات 15 میلیون تومانی بنیاد مسکن برای احداث بنا در واحدهای روستایی گفت: از این فرصت برای احداث خانه‌های مناسب در سطح روستاها باید استفاده شود.

وی با اعلام اینکه در سال 94 دولت 16.5 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات مناطق محروم و 50 میلیارد تومان اعتبار استانی برای رفع مشکلات در روستاها اختصاص داده است، گفت: در سال جاری هر روستایی که طرح مناسب اقتصادی چه به صورت مشارکتی و تعاونی اختصاص دهد مورد حمایت قرار می‌‎گیرد و دهیاران و فعالان روستاها می‎توانند نسبت به پیگیری این طرح اقدام کنند.

استاندار مازندران در ادامه خواستار حمایت از تولیدات داخل استان شد و افزود: ورود برنج خارجی به مازندران قاچاق محسوب می‌شود و بنده بر اجرای این طرح اصرار دارم و احساس می‎کنم به دور از انصاف است که با وجود کالای مطلوب مانند برنج در استان تولید واردات برنج انجام شود.

وی با اعلام اینکه طرح حمایت از محصولات باغی در برنامه کاری استان است، اظهار کرد: صادرات این محصولات در دستور کار است.

استاندار مازندران در پایان گفت: دولت برنامه دارد میزان واردات را محدود کرده و به دنبال ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی است.