جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

ورزشکار رکورددار بهشهری:رکورد جهانی شنای مداوم دریا را برای ایران ثبت می کنم - نمایش محتوای خبر

 

 

ورزشکار رکورددار بهشهری:رکورد جهانی شنای مداوم دریا را برای ایران ثبت می کنم

' مرتضی قلندری ' امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : با داشتن 50 سال سن و بدون هیچ سابقه ای در ورزش شنا، اقدام به ثبت این رکورد کردم و یکی از دلایلی این کار، دادن انگیزه به جوانان برای انجام ورزش بود .

وی بیان کرد : تصمیم دارم این رکورد را برای ثبت در کتاب گینس به 20 ساعت افزایش دهم که انجام این کار نیازمند تمرینات بیشتر و افزایش آمادگی بدنی است.

ورزشکار رکوردار بهشهری افزود : ثبت رکوردهای کشور قدمت زیادی ندارد و در چند سال اخیر این برنامه در کشور در حال اجرا است که ادامه داشتن این روند می تواند موجب ایجاد انگیزه در جوانان برای ثبت رکوردهای جدید باشد .

قلندری ادامه داد : مازندرانی ها دارای توانایی و استعداد زیادی در رشته های گوناگون هستند که با جزم کردن عزم خود می توانند نام خود را در کشور جاودانه کنند.

وی گفت : به جز من که به تازگی رکوردم به ثبت رسید، یک مازندرانی دیگر نیز در بخش آمادگی جسمانی بانوان موفق به ثبت رکورد خود شد که با این شرایط و در صورت حمایت بیشتر مسوولان ، راه برای جوانان مستعد و علاقمند باز خواهد شد.

رکوردار شنای مداوم دریا در ایران بیان کرد : پیش از شروع رکوردگیری، برنامه ریزی کرده بودم که در مدت 12 ساعت ، 20 کیلومتر از دریای خزر را شنا کنم و تمرینات خود را نیز بر پایه شنای 20 کیلومتر گذاشته بودم و مشکل بدنی هم نداشتم .

قلندری افزود : طوفانی شدن دریا در روز رکوردگیری اتفاق غیر منتظره و پیش بینی نشده ای بود که همه نقشه ها را از بین برد .

وی ادامه داد : در ساعات اولیه رکوردگیری، مسوولان ثبت رکورد کشور که با امواج متلاطم دریا روبه رو شدند، تصمیم گرفتند، رکوردگیری را به روز دیگری موکول کنند اما پس از اصرار فراوان ، از تصمیم خود پشیمان شدند.

رکوردار شنای مداوم دریا در ایران بیان کرد : اگر چه موفق شدم 12 ساعت را در داخل دریا شنا کنم ، اما مسیر ثبت شده رسمی در جریان این رکورد، 14 کیلومتر و 300 متر بود .

وی اظهار کرد : از لحاظ بدنی ، آمادگی داشتم تا چند ساعت دیگر هم به شنای خود ادامه دهم اما مسوول ثبت رکورد با این توجیه که در شب امکان رکوردگیری وجود ندارد، مرا مجاب کردند که دیگر به شنای خود ادامه ندهم .

این ورزشکار بهشهری 30 شهریورماه امسال با شنای بیش از 12 ساعته در دریای خزر ، رکورد این ماده در کشور را به نام خود ثبت کرد.

{jcomments off}