جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

وحدت ملی در تشییع پیکر آیت الله هاشمی - نمایش محتوای خبر

 

 

وحدت ملی در تشییع پیکر آیت الله هاشمی

امام جمعه موقت ساری :

وحدت ملی در تشییع پیکر آیت الله هاشمی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، امام جمعه موقت ساری در خطبه های نماز جمعه با تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به ملت ایران اسلامی و رهبر معظم انقلاب گفت : مردم با بصیرت، انقلابی و ولایتمدار با حضور در مراسم تشییع و تدفین یار دیرین امام و رهبری،بار دیگر وحدت ملی را به نمایش گذاشتند که این وحدت و انسجام باید حفظ شود .
حجت الاسلام قاسمی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از ابتدای دوران مبارزه به فکر تبیین اسلام و قرآن میان نسل جوان بوده است افزود : او در طول حیات خود همواره برای انسجام و حفظ وحدت در کشور تلاش کرد و مردم نیز با حضور باشکوه در مراسم تشییع پیکرش نقشه‌های شوم استکبار جهانی را نقش بر آب کردند.
امام جمعه موقت ساری در بخش دیگری از سخنان خود به 24 دیماه 58 سالروز انتصاب حضرت آیت الله خامنه ای به امامت جمعه تهران اشاره کرد و افزود : تاکید اسلام بر وحدت است که به برکت نظام جمهوری اسلامی تریبون نماز جمعه در سراسر کشور اتحاد دشمن شکن را سبب شده است .
حجت الاسلام قاسمی همچنین با اشاره به 26 دی ماه 57 روز فرار شاه خائن گفت : این روز تاریخی ؛  نقطه عطفی در کارنامه ایران اسلامی است .