جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

وجود 9 خانه عالم در سوادکوه - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 9 خانه عالم در سوادکوه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه از وجود 9 خانه عالم در سوادکوه خبر داد.

وجود 9 خانه عالم در سوادکوه

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت‌الاسلام غلام‌حسین ذاکری‌خطیر صبح امروز در جلسه طرح و برنامه اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه با اشاره به برنامه‌های دینی و فرهنگی در خانه‌های عالم تبلیغات اسلامی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، گفت: استقرار روحانی مستقر، برگزاری کلاس‌های آموزشی دینی و قرآنی و اجرای برنامه‌های مناسبتی و گرامی‌داشت اعیاد و مراسم‌های مذهبی در خانه‌های عالم مورد برنامه‌ریزی است.

وی از وجود 3 خانه عالم در شهرستان سوادکوه شمالی خبر داد و با اشاره به سر‌کشی مستمر از آنها، افزود: در خانه‌های عالم روستا‌های «چای باغ»، «ان دار‌گلی» و «کلیج‌‌خیل» شاهد حضور روحانی مستقر هستیم و جلسات دائمی روحانیون مستقر هم به صورت ماهانه در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در حال اجرایی شدن است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی به برنامه‌های این اداره برای ساخت خانه‌های عالم جدید خبر داد و خاطر‌نشان کرد: ساخت 6 خانه عالم در «الاشت»، «اتو»، «بشل»، «ایوک»، «حاجی‌کلا» و «کالی‌کلا» با میانگین پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد در حال ساخت است.

ذاکری‌خطیر از آغاز ساخت خانه عالم در روستای لاجیم سوادکوه خبر داد و اظهار کرد: ساخت خانه عالم در روستای لاجیم سوادکوه از امسال آغاز می‌شود و اداره تبلیغات اسلامی در پیگیری مراحل ساخت و هماهنگی و تعامل با مسئولان مرتبط همکاری می‌کند.

وی گفت: تأثیر‌گذاری بر فضای دینی و فرهنگی مناطقی که دارای روحانی مستقر هستند از اولویت‌ها ما در برنامه‌ریزی دینی است.