جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

وجود 7 هزار اجساد مطهر شهدا در خاک عراق - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 7 هزار اجساد مطهر شهدا در خاک عراق

حجت‌الاسلام محمد جوشقانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به اینکه در کشور مجموعه‌های بسیار زیادی در زمینه جهاد و شهادت، فرهنگ عاشورا و فرهنگ ایثار فعالت می‌کنند،گفت: فعالیت این گونه شبکه‌های اجتماعی، همفکری و همسویی بسیار مناسبی در جامعه ایجاد می‌کند و کشور را به سوی یک هدف واحد سوق می‌دهد.

مدیر بنیاد فرهنگی خاتم‌النبیاء مازندران تصریح کرد: برای اثرگذاری هر چه بیشتر این مجموعه‌ها در جامعه نیاز به یک ساختار و سازمان قوی است که همه نظرها و سلیقه‌ها باید در یک نقطه متمرکز شود.

جوشقانیان با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی بسیار زیادی برای همسویی و همفکری جامعه درحال تشکیل است، تاکید کرد: باید با ظرفیت بالا و هرچه بهتر، ارزش‌های دفاع مقدس را در جامعه نشر دهیم.

وی به ظرفیت بالای جوانان امروزی اشاره کرد و گفت: با اجرا و برنامه‌ریزی‌های شکلی و محتوایی با یک غنای مناسب ارزش‌های دفاع مقدس را به جوانان نشان دهیم.

دبیر کارگروه دفاع مقدس مازندران به وجود 7 هزار اجساد مطهر شهدا در خاک عراق خبر داد و گفت: این تعداد اجساد مطهر به تناسب و تناوب زمان، تفحص و وارد خاک ایران می‌شود.

جوشقانیان با اشاره به اینکه هویت بعضی از شهدا نامشخص است، گفت: در حال حاضر اجساد مطهر شهدای تازه تفحص شده به مازندران اختصاص داده نشده است.