سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

وجود 60 هزار بیمه شده اشتغال در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 60 هزار بیمه شده اشتغال در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، جعفر رسولی صبح امروز در نشست کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان ،  ابراز داشت: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده که باید در بخش اقتصادی همه مسئولان تمام تلاش و توان خود را جهت محقق شدن بیانات و رهنمودهای معظم‌له به‌کار گیرند.

وی با اعلام اینکه حفظ اشتغال موجود از مهم‌ترین دغدغه‌های ما است، گفت: باید به گونه‌ای تلاش داشته باشیم تا شرایط موجود در جهت ایجاد اشتغال حفظ شود.

این مسئول با تاکید اینکه در گام بعدی برای توسعه اشتغال همه تلاش‌های‌مان را به کار گیریم، تصریح کرد: باید با ایجاد نشست‌های تخصصی در زمینه حفظ اشتغال موجود چاره‌اندیشی شود.

وی با اعلام اینکه ریزش اشتغال در این شهرستان مشاهده می‌شود، اذعان داشت: 60 هزار بیمه شده در بحث اشتغال در آمل داریم.

رسولی حدود 47 درصد صنعت مازندران را از آن واحدهای تولیدی و صنعتی آمل دانست و ادامه داد: بیش از 60 درصد صادرات مازندران را این شهرستان برعهده دارد پس با این وجود باید مشکلات بیشتری در زمینه کار، اشتغال و امور کارگری باید در این شهرستان نسبت به شهرهای دیگر انتظار داشت.

معاون فرماندار ویژه آمل اذعان داشت: با توجه به اینکه ممکن است آمار معوقات واحدها و کارخانجات آمل در صدر لیست معوقات مازندران باشد ولی با این وجود هم بانک‌ها تمام تلاش خود را در جهت همکاری و حفظ اشتغال موجود به کار گرفته‌اند.

رسولی یادآور شد: تمام دغدغه‌مان این است واحدهای تولیدی که با توجه به شرایط موجود در حال کار و گرداندن چرخه اقتصاد هستند ولی به سوی ورشکستگی پیش می‌روند مورد حمایت قرار گیرند. سرمایه ملی و بیت‌المال نباید در کارخانجات غیرفعال از بین رود و صاحبان صنعت اعلام ورشکستگی کنند.

وی در پایان از مسئولان خواست تا سرمایه‌گذاران را برای فعالیت و کار در این شهرستان تشویق به سرمایه‌گذاری کنند، گفت: ظرفیت بسیار زیادی برای ایجاد اشتغال در این شهرستان مهیا است و مسئولان باید سرمایه‌گذاران برای ایجاد اشتغال در آمل سوق دهند.
{jcomments off}