جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

وجود 59 واحد صنعتی دارای پروانه در چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 59 واحد صنعتی دارای پروانه در چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، انصار ازوج عصر دیروز در نشست کارگروه اشتغال شهرستان چالوس که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد بیان داشت: از 59 واحد صنعتی دارای پروانه تعداد هفت واحد تعطیل و غیرفعال است و 52 واحد نیز به‌صورت فعال و نیمه‌فعال است.

وی با اعلام این که بیشتر واحدهای جزو صنایع کوچک است اظهار داشت: در شهرک صنعتی مرزن‌آباد نیز 16 واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری وجود دارد که از این تعداد 13 واحد با ظرفیت کم مشغول فعالیت است و سه واحد نیز تعطیل شده است.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان چالوس ادامه داد: در شهرستان چالوس 23 طرح برخوردار از جواز تاسیس وجود دارد که قابل اجرا است و از پیشرفت فیزیکی بالای 30 درصد برخوردار است.

این مقام مسئول خاطر‌نشان کرد: از این 23 طرح تعداد 18 طرح در محیط شهرک‌های صنعتی است که به‌عنوان یک ارزش به‌شمار می‌آید چرا که نگرانی زیست‌محیطی با وجود این واحدها در داخل شهرک‌ها نیز کمتر می‌شود.

ازوج با اعلام این که سازمان صنعت معدن و تجارت تاکنون 18 پروانه اکتشاف در شهرستان چالوس صادر کرد افزود: از این تعداد پروانه بهره‌برداری برای هشت معدن صادر شد که پنج معدن نیز به‌صورت فعال مشغول به‌کار است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چالوس نیز از چند پروژه گردشگری در شهرستان چالوس خبر داد و گفت: در حال حاضر یک پروژه ناتمام گردشگری در شهرستان چالوس داریم که تاکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و با اتمام این پروژه برای 300 نفر اشتغالزایی می‌شود.

علی‌اصغر موسوی خاطر‌نشان کرد: برای پروژه‌های بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی با حمایت از صندوق توسعه تعاون اقدامات چشمگیری در حال انجام است.

وی اذعان داشت: در حوزه صنایع دستی و مشاغل خانگی نیز تسهیلاتی را در سال 92 به متقاضیان پرداخت کردیم.

موسوی یادآور شد: در حوزه صنایع دستی و مشاغل خانگی برای سال‌جاری 20 نفر سهمیه دریافت تسهیلات را دارند و ما نیز لیست 40 نفر از متقاضیان را رد کردیم که بتوانیم برای اعطای تسهیلات به آنان موفق عمل کنیم.