جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

وجود 50 هزار رقبه موقوفه کشاورزی در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

وجود 50 هزار رقبه موقوفه کشاورزی در مازندران

وجود 50 هزار رقبه موقوفه کشاورزی در مازندران


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از وجود بیش از 50 هزار رقبه موقوفه کشاورزی در استان خبر داد.

وجود 50 هزار رقبه موقوفه کشاورزی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده ظهر امروز در جلسه کارگروه کشاورزی موقوفات استان، گفت: کشاورزی یکی از شغل‌ها و رشته‌های حلال است.

وی محبوب‌ترین حرفه در اسلام را کشاورزی دانست و اظهار کرد: بیشتر انبیاء به شغل کشاورزی مشغول بودند در همین راستا کشاورزی از نظر اسلام از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه ائمه اطهار و پیامبر گرامی اسلام بارها به برکت فعالیت‌های کشاورزی اشاره کردند، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها از نظر اسلام آبادسازی زمین و کشت محصول در آن است.

این مسئول با بیان اینکه خداوند انسان را از زمین به‌وجود آورد و روزی آن‌ها را بر روی زمین قرار دارد، تصریح کرد: آبادسازی زمین و مسائل اقتصادی در زمین کشاورزی سبب رشد جامعه می‌شود.

علیزاده با اشاره به اینکه کشاورزی از نظر اسلام به‌عنوان گنج ماندگار و بالاترین شغل معرفی شد، اظهار کرد: ظرفیت‌های کشاورزی باید بیشتر از گذشته در مازندران شناخته شود.

وی با بیان اینکه کسی دو اصل مهم آب و خاک را داشته باشد نباید فقیر باشد، عنوان کرد: اوقاف در سال‌های جاری حرکت‌های خوبی انجام داد و تحول بزرگی در حوزه‌های مختلف در حال انجام است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اوقاف در بهره‌گیری از اراضی موقوفه کشاورزی از نظرات تخصصی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استفاده می‌کند، بیان کرد: بهره‌گیری صحیح و کارشناسی از اراضی موقوفه کشاورزی مازندران سبب ایجاد اشتغال در جامعه می‌شود.

این مسئول از وجود بیش از 50 هزار رقبه موقوفه کشاورزی در مازندران خبر داد و ادامه داد: بهره‌گیری از ظرفیت اراضی موقوفه کشاورزی مازندران سبب اجرای صحیح نیت واقفان می‌شود.

علیزاده با بیان اینکه در کارگروه کشاورزی موقوفات استان از ظرفیت‌های استانی در استانداری، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی بهره‌گیری می‌شود، خاطرنشان کرد: افزایش بهره‌وری موقوفات، تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری، استفاده از تسهیلات دولتی برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال از اهداف کارگروه کشاورزی موقوفات مازندران است.

وی در پایان گفت: با ساماندهی و بهره‌گیری از اراضی موقوفه کشاورزی مازندران گام مهمی در جهت اجرایی شدن سیاست‌های مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی برداشته می‌شود.