سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

وجود 4800 هکتار بافت فرسوده در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 4800 هکتار بافت فرسوده در مازندران

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری راه و شهرسازی مازندران گفت: مازندران براساس مطالعات انجام گرفته در 38 شهر، دارای 4 هزار و 800 هکتار بافت فرسوده است.

وجود 4800 هکتار بافت فرسوده در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، سعید میرزاپور اظهار کرد: مازندران براساس مطالعات انجام گرفته در 38 شهر، دارای 4 هزار و 800 هکتار بافت فرسوده است که شهر ساری با محدوده بافت فرسوده 600 هکتار بیشترین سهم را به‌خود اختصاص داده است.

وی مساحت سکونتگاه‌های غیررسمی مصوب در شهرهای ساری، آمل، بابل، قائم‌شهر و نکا را یک‌هزار و 200 هکتار بیان کرد.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری راه و شهرسازی مازندران افزود: سند ملی راهبردی احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری علاوه بر محدوده بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی، محدوده‌هایی با کاربری‌های ناهمگون، تاریخی و روستاهایی که در محدوده شهرها قرار گرفته‌اند را شامل می‌شود.

این مسؤول این سند را فرصتی مناسب به‌منظور اجرایی شدن سیاست‌ها در محلات هدف در راستای اهداف عالی اقتصاد مقاومتی و بهبود شرایط اجتماعی و محیطی ساکنان محلات هدف عنوان کرد.

میرزاپور ارائه تسهیلات در محدوده‌های هدف را از بسته‌های تشویقی دولت برشمرد که میزان تسهیلات در شهرهای بالای 200 هزار نفر 400 میلیون ریال و شهرهای کمتر از جمعیت مورد نظر، 300 میلیون ریال برای هر واحد مسکونی است.

وی با اشاره به حجم زیاد متقاضیان، میزان سود تسهیلات را به‌طور متوسط 24 درصد در دوره مشارکت و 21 درصد در دوره بازپرداخت بیان کرد و ادامه داد: براساس هماهنگی‌های انجام گرفته متقاضیانی که در سامانه تسهیلات ثبت‌نام کنند از یارانه 10 درصدی بهره‌مند می‌شوند.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری راه و شهرسازی مازندران در پایان با تاکید بر اینکه به محدوده‌ها و محلات هدف می‌توان به‌عنوان یک فرصت در راستای پیشرفت استان نگاه داشت خواستار اتفاق نظر مابین متولیان و مدیران شهری به مقوله مهم احیا و بهسازی محلات مورد نظر شد.