سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

وجود 3800 زن سرپرست خانوار در کمیته امداد آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 3800 زن سرپرست خانوار در کمیته امداد آمل

رمضان علی‌پور در همایش "نقش مادر در تقویت و تحکیم بنیان خانواده" در این شهرستان بیان داشت: زن و مادر در هر خانواده‌ای یکی از ارکان اصلی محسوب شده و نقش کلیدی دارد زیرا مادر به عنوان سنبل عشق، عطوفت و مهربانی افراد خانواده را به هم متصل می‌کند.

وی افزود: با توجه به اینکه خانواده هسته اولیه تشکیل جامعه است با این وجود جامعه‌ای سلم و غنی نیازمند خانواده‌ای سالم و غنی از ارزش‌های اخلاقی، دینی و رفتاری است.

علیپور با اعلام اینکه زنان از ویژگی‌های خاصی برخوردارند که به عنوان یک هدیه الهی محسوب می‌شوند، تصریح کرد: خداوند برای زنان چنان ارزشی قائل شده که قبل از مردان آنها را به حضور می‌پذیرد به طوریکه سن ورود به عبادت را برای زنان زودتر از مردان بنا نهاده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل با تاکید بر اینکه در برخی از خانواده‌ها با نبود سرپرست خانواده زنان این مسئولیت را برعهده دارند، گفت:  3 هزار و 800 زن سرپرست خانوار در کمیته امداد این شهرستان فعالیت داشته و خانواده‌های خود را هدایت می‌کنند.

علیپور با اعلام اینکه در خانواده‌هایی که بنا به دلایلی سرپرست‌شان را از دست داده‌اند مهره اصلی خانواده زن و مادر است، اذعان داشت: جایگاه ویژه‌ای در این موارد برای زنان ترسیم می‌شود که سکان هدایت خانواده به دست آنها قرار می‌گیرد.

وی با عنوان این نکته که خداوند دو سرمایه باارزش جمال و عاطفه را به زنان عطا کرده است، یادآور شد: دو دیدگاه برای استفاده از این دو سرمایه وجود دارد که دیدگاه نخست مربوط به پیامبران الهی و براساس هدایت وحیانی است و دیدگاه دیگر مربوط به مکاتب مادی بوده که در برهه از زمان نسخه متفاوتی پیچیده و سرگردانی بشر را ناشی می‌شود.

 همایش 300 نفری "نقش مادر در تقویت و تحکیم بنیان خانواده" با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری آمل و اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان به مناسبت روز خانواده برگزار شد که به 10 نفر از مادران، دختران و بانوان فعال مددجوی این نهاد جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.