سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

وجود 300 واحد راکد و نیمه‎راکد کشاورزی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 300 واحد راکد و نیمه‎راکد کشاورزی در مازندران

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران گفت: 300 واحد راکد و نیمه‎راکد در این استان داریم که نیاز به 90 میلیارد ریال اعتبار دارد.

وجود 300 واحد راکد و نیمه‎راکد کشاورزی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دلاور حیدرپور صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‎گذاری مازندران، اظهار کرد: تعهد ایجاد اشتغال سازمان جهاد کشاورزی این استان در سال گذشته، 4 هزار و 500 شغل بوده که بر اساس آخرین آمار، تاکنون به 4 هزار و 445 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه در مجموع 3 هزار و 200 میلیارد ریال منابع در سال 94 در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفته است، افزود: این منابع به صورت 100 درصدی جذب شده و نسبت به سال 93 حدود 80 درصد افزایش داشت.

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران درباره برنامه‎های سال 95 این سازمان، گفت: 300 واحد راکد و نیمه‌راکد بخش کشاورزی در مازندران داریم که نیاز به 90 میلیارد تومان اعتبار دارد، در صورت اختصاص منابع مالی، ظرفیت‌های خوبی را در سال‎جاری متصور هستیم که به بخش تولید کمک می‎کنند.

این مسئول با بیان اینکه احداث باغ به‎تنهایی برای بخش کشاورزی بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: از محل منابع سال 94، یک‎هزار هکتار باغ احداث شده و 400 هکتار دیگر نیز در حال احداث است که به‎طور میانگین در هر هکتار 1.2 شغل ایجاد می‎شود.

وی ادامه داد: در سال‌جاری در نظر داریم که 3 هزار هکتار باغ و 500 هکتار گلخانه به‎ صورت 100 درصدی ایجاد شود که در بخش گلخانه به‎ازای هر هکتار، 12 شغل پیش‎بینی می‌شود.

حیدرپور بیان کرد: احداث پایانه صادراتی محصولات کشور نیز از دیگر موارد مهم در ایجاد اشتغال است که در غرب مازندران در حال احداث بوده و در مرکز مازندران نیز امیدواریم که پروژه در دست احداث، در نیمه‌دوم امسال به بهره‎برداری برسد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران گفت: برای سال‎جاری 5 هزار و 500 شغل را پیش‎بینی کردیم که در بخش‎های مختلف کشاورزی است و به‎طور نمونه یک‌هزار و 660 مورد در بخش گیاهی و 680 شغل در بخش صنایع مرتبط با کشاورزی است.

وی در پایان اظهار کرد: یکی از ظرفیت‎های مهم بخش کشاورزی مازندران نیز پرورش انواع ماهیان است که با توجه به ظرفیت‎های مناسب در دریا و آب شیرین، پیش‎بینی می‎شود افزایش قابل توجهی را در سال‌جاری داشته باشیم.