سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

وجود 2800 واحد آموزشی در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 2800 واحد آموزشی در کشور

مدیرکل دفتر شورای گسترش وزارت علوم و تحقیقات فناوری با اعلام اینکه بیش از 2 هزار و 800 واحد آموزشی در کشور داریم، گفت: بیش از 4 میلیون و 800 دانشجو و 70 هزار هیأت علمی در بخش خصوصی و دولتی فعالیت دارند.

وجود 2800 واحد آموزشی در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، اصغر مولایی‌دهکردی در نشست هم‌اندیشی جمعی از روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش غرب مازندران که در محل دانشگاه کمال‌الملک نوشهر برگزار شد، با اشاره به اینکه بیش از 25 برابر قبل از انقلاب دانشجو در کشور داریم، اظهار کرد: از نظر مراکز آموزشی و دانشگاهی گستردگی بالایی در بخش دولتی، پیام‌نور، علمی کاربردی، دانشگاه آزاد، فنی و حرفه‌ای و فرهنگیان و... در کشور وجود دارد.

وی با اعلام اینکه بیش از 2 هزار و 800 واحد آموزشی در کشور فعالیت دارند، افزود: بیش از 4 میلیون و 800 دانشجو و 70 هزار هیأت علمی در بخش خصوصی و دولتی مشغول به خدمت هستند.

مدیرکل دفتر شورای گسترش وزارت علوم و تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در تفکیک مقاطع 23 درصد دانشجوی کاردانی، 0.2 درصد دکترا، 1.5 درصد دکترای حرفه‌ای، 19 درصد کارشناسی ارشد و 60 درصد کارشناسی است، تصریح کرد: در بخش گواهی تحصیلی که دانشجویان در علوم انسانی مشغول تحصیل هستند 8 درصد، دام‌پزشکی 4.5 درصد، فنی‌ومهندسی 32 درصد، علوم پزشکی 5 درصد و علوم پایه 5.5 درصد هستند

این مسئول با تأکید بر اینکه بیش از 70 هزار هیأت علمی مشغول فعالیت هستند، ادامه داد: 31 درصد هیأت علوم انسانی، 4 درصد هنر، 9 درصد کشاورزی و دامپزشکی، 30 درصد فنی مهندسی و علوم پزشکی 19 درصد در هیأت‌های علمی مشغول به‌کار هستند.

مولایی‌دهکردی گفت: گسترش آموزش علمی براساس سند آمایشی انجام می‌شود و برای اجرای آن نیاز به کمک مدیران دانشگاه‌ها و دولتمردان هستیم.

نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه به‌دنبال تقویت مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها هستیم، اظهار کرد: 316 هیأت علمی در دانشگاه آزاد چالوس، 70 هیأت علمی در نوشهر فعالیت دارند.

قاسم احمدی‌لاشکی از برگزاری همایش معاونان آموزش عالی کل کشور در دانشگاه‌ها در دانشگاه دریایی نوشهر خبر داد.

فرماندار نوشهر نیز با بیان اینکه از طرح و برنامه آموزشی و دانشگاهی مناسب استقبال می‌کنیم، تصریح کرد: باید از ظرفیت غرب استان در حوزه آموزشی استفاده بهینه صورت گیرد.

علی شادمان در پایان گفت: بیشترین موسسات غیرانتفاعی کشور در مازندران وجود دارد.