جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

وجود 27 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 27 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در مازندران

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به وجود 27 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در استان بر لزوم وجود کتابخانه‌های علمی و آزمایشگاه در مدارس مازندران تاکید کرد.

وجود 27 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، اسفندیار نظری عصر امروز در آیین افتتاح نخستین آزمایشگاه زیست‌فناوری و بیوتکنولوژی دانش‌آموزی در دبیرستان دخترانه شیوا، اظهار کرد: مازندران در گذشته دارای 20 مرکز و پژوهش‌سرای دانش‌آموزی بود که این تعداد هم‌اکنون به 27 مرکز رسیده است.

وی افزود: با افتتاح و بهره‌برداری دو آزمایشگاه نانو در شهرستان‌های بابلسر و نور هم توانستیم با اعزام دانش‌آموزان و کسب عناوین مختلف، رتبه سوم کشور را از آن خود کنیم.

نظری با اشاره به اینکه مازندران در زمینه نانو و بیوتکنولوژی دانش‌آموزان در سطح استان‌های کشور رتبه شاخص دارد، تصریح کرد: قلب تکنولوژی قلب سلامتی بوده و در این زمینه باید از فرصت‌های علمی بهره برد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر اینکه نیاز است تا آزمایشگاه‌ها و کتابخانه‌های علمی در سطح مدارس مازندران فعال شوند، گفت: باید آموزش و پرورش در زمینه تربیت دانش‌آموزان رویکرد نوین و جدیدی را در پیش بگیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: باید از لحاظ کسب مهارت با دانش‌آموزان کار کرد زیرا بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا در راستای آموزش مهارتی با دانش‌آموزان گام بر می‌دارند.

نظری با تاکید بر اینکه باید تا افق 1404 دانش‌آموزان خلاق، دارای نبوغ و مهارت بالا پرورش یابند، ادامه داد: باید رفع موانع عقلانی را از دانش‌آموزان آغاز کرد.

وی گفت: اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با همکاری مرکز انستیتو پاستور پژوهشکده شمال کشور مرکز و آزمایشگاه زیست‌فناوری دانش‌آموزی را راه‌اندازی کرد که این آزمایشگاه می‌تواند به‌عنوان بیوتکنولوژی سامانه علم و دانش را سر و سامان دهد تا دانش‌آموزان نیز در جهت کسب و کار و درآمد گام بردارند.