سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

وجود 250 هزار شغل در بازار‌های مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 250 هزار شغل در بازار‌های مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، ربیع فلاح جلودار صبح امروز در همایش تجلیل از پیشکسوتان و معتمدین اصناف مازندران که به میزبانی این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در دین اسلام فرهنگ کار، تلاش و کسب روزی حلال بسیار توصیه شده و از بزرگ‌ترین عبادت‌ها به شمار می‌آید.

وی با اعلام اینکه اصناف در صف مقدم جهاد اقتصادی جای دارند، بیان داشت: نقش این اقشار جامعه می‌توانند در نیل به خودکفایی و تغییر الگوی مصرف بسیار موثر و تاثیرگذار باشند.

فلاح جلودار با تاکید بر اینکه در مازندران 641 اتحادیه و 21 اتاق اصناف وجود دارد، یادآور شد: 250 هزار شغل در زمینه بازار در استان وجود دارد.

به گفته استاندار مازندران، 51 درصد بازاریان استان دارای سواد بالای دیپلم بوده و 49 درصد آنها سوادشان زیردیپلم و کم‌سواد هستند.

وی با اعلام اینکه 130 هزار واحد صنفی مازندران دارای پروانه کسب و 30 هزار واحد نیز بدون پروانه کسب است، متذکر شد: باید واحدهای بدون پروانه در جهت طی کردن مراحل قانونی و کسب پروانه تلاش کنند.

فلاح جلودار با تاکید بر اینکه هر ساله بیش از 100 میلیارد دلار درآمد نفتی داریم و مسئولان کشور می‌توانستند بیش از این برای پیشرفت کشور گام بردارند، گفت: امروز شرایطی را شاهد هستیم که وضعیت بسیار برای مردم سخت شده و آمارهایی در برخی موارد اعلام می‌شود که زیبنده مردم نیست.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه می‌توانستیم در شرایط بهتری نسبت به گذشته به سر ببریم، تصریح کرد: مازندران جزو استان‌های بسیار برخوردار است و از لحاظ منابع انسانی و وجود فرهیختگان نیز در رتبه بالایی جای دارد.

وی با اعلام اینکه 34 درصد از تحصلکرده‌های مازندران بیکار هستند، اذعان داشت: در همه جای دنیا تحصیلات در بعد دانشگاهی یک فرصت است ولی در کشورمان هم‌اکنون این موضوع به تهدید تبدیل شده است.

استاندار مازندران با اشاره به مشکلات مربوط به آب شرب در استان مازندران گفت: در این استان با توجه به وجود مقدار زیادی از آب‌های سطحی در تامین آب شرب مشکل داریم و جای تاسف است که میزان ضریب برخورداری استانی همانند سیستان و بلوچستان با 76 درصد از ما بیشتر بوده و این آمار برای ما به عدد 66 می‌رسد. 

وی با اعلام اینکه در اردیبهشت ماه امسال در مازندران تورم 24.3 را شاهد بودیم، افزود: توانستیم تورم استان را در مقایسه با تورم کشور به میزان حدود 3.8 درصد کاهش دهیم.

به گزارش فارس، در این مراسم از معتمدین، فعالان بازار و پیشکسوتان اصناف مازندران تجلیل شد.