جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

وجود 15 هزار جلد کتاب در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فریدونکنار - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 15 هزار جلد کتاب در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فریدونکنار

رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان فریدونکنار از وجود 15 هزار جلد کتاب در این کانون خبر داد.

وجود 15 هزار جلد کتاب در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فریدونکنار

سید محمد حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در فریدونکنار اظهار کرد: میزان کتاب‌های موجود قابل بهره‌برداری مخاطبان شهرستان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فریدونکنار حدود 15 هزار جلد بوده که در 6 ماه نخست سال تاکنون بیش از 3 هزار و 200 جلد امانت‌دهی کتاب به ثبت رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه کانون پرورش فکری فریدونکنار رتبه برتر توسعه کتابخوانی کشور در سال 94 را به خود اختصاص داده است، افزود: تمام امور فرهنگی در بستر کتاب با محوریت مخاطب فرآیندی کامل و موثر را پدیدآورده است.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فریدونکنار تصریح کرد: تاکنون 8 هزار و 750 نفر برنامه در قالب 770 کارگاه و فعالیت مختلف فرهنگی و هنری برای مخاطبان و اعضا برنامه به اجرا در آمده است.

حسینی در تشریح برخی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی اجرا شده در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فریدونکنار به تدوین برنامه‌ریزی جامع فرهنگی، تربیتی براساس اهداف کلان از جمله بروز خلاقیت و ارتقای سطح دانش و نگرش و بینش در زمینه‌های دینی، فرهنگی، علمی، ادبی و هنری اعضا با توجه ویژه به هویت اسلامی ایرانی و بومی مازندران اشاره کرد.

وی ادامه داد: امیدبخشی در اعضا و تقویت خصلت‌های کودکانه در سبک زندگی اسلامی و اجرای همه برنامه‌ها و فعالیت‌ها بر اساس رویکرد تبیین شده در برنامه جامع فرهنگی تربیتی در دستور کار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فریدونکنار قرار دارد.

حسینی همچنین از برگزاری ویژه برنامه‌ها و برپایی نمایشگاه‌های موضوعی در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی و برگزاری سلسله همایش‌های سبک ارتباط با کودک ویژه والدین در چهارمین سال پیاپی همراه با نشست‌های صمیمی و کارگاه‌های مشاوره و نمایشگاه‌های مختلف در این زمینه خبر داد.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فریدونکنار بیان کرد: تدوین و اجرای طرح برنج کالای ایرانی در راستای لزوم تببین اقتصاد مقاومتی به کودکان و نوجوانان با بهره‌‎گیری از ویژگی بومی فریدونکنار در عرصه برنج و تحقیق و پژوهش علمی اعضا پیرامون تولید برنج در این شهرستان تحقق یافت.

وی خاطرنشان کرد: طراحی و روزآمدسازی و اجرای طرح سفیران کتاب شامل معرفی، بحث و مباحثه و حلقه‌های کتابخوانی در راستای توسعه و ترویج کتابخوانی که این طرح حائز رتبه برتر توسعه کتابخوانی کشور شد نیز از جمله مهم‌ترین دستاوردهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فریدونکنار بوده است.

حسینی با اشاره به طراحی و اجرای جذاب و برگزاری ویژه برنامه‌های اسلامی در ماه مبارک رمضان و مراسم بزرگ معنوی افطاری ساده با حضور بیش از 350 نفر از اعضا و خانواده‌های آنان، اظهار کرد: تدوین و اجرای برنامه‌های مختلف در زمینه ساحت مقدس امام رضا (ع) از ابتدای سال تا میلاد این حضرت را نیز داشته‌ایم.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فریدونکنار افزود: در همین راستا معرفی سبک زندگی امام رضا (ع) با محوریت متانت و کرامت رضوی، ویژه برنامه‌های فرهنگی هنری رضوی در دهه کرامت، جشنواره دختران آسمانی برای چهارمین سال پیاپی و جشنواره سفره مهر رضوی با اطعام‌دهی بیش از 20 خانواده نیازمند برای سومین سال پیاپی به مرحله اجرا رسیده است.

حسینی از شرکت در مسابقات کشوری نشریه‌نگاری رضوی و کسب مقام برتر استان مازندران در همین راستا خبر داد و بیان کرد: حضور مستمر پرسنل در برنامه‌های ملی، مذهبی و انقلابی شهرستان و ساماندهی حضور اعضا در این مراسم و اجرای برنامه هایی همچون ایستگاه کودک و مسابقات نقاشی در مناسبت‌هایی مثل روز جهانی قدس و روز ملی حجاب و خانواده را نیز داشته‌ایم.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فریدونکنار گفت: راه‌اندازی گروه‌های مجزای سرود دختران و پسران و برگزاری کارگاه‌های تخصصی سفالگری، نگارگری، کاردستی، نگارش خلاق، نجوم و یک پند از هزاران با محوریت دستاوردهای فکری از آیات، روایات و احادیث نیز اجرایی شده است.