سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

وجود 1150 طرح اشتغالزایی فعال در چرخه اقتصادی گلوگاه - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 1150 طرح اشتغالزایی فعال در چرخه اقتصادی گلوگاه

مدیر کمیته امداد امام خمینی گلوگاه با اعلام اینکه یک‌هزار و 150 طرح اشتغالزایی فعال در چرخه اقتصادی این شهرستان وجود دارد، گفت: سال گذشته بیش از 286 طرح به ارزش 28 میلیارد ریال اجرایی شده است.

وجود 1150 طرح اشتغالزایی فعال در چرخه اقتصادی گلوگاه

ابراهیم اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گلوگاه، اظهار کرد: معتقدیم که پرداخت مستمری و کمک‌های بلاعوض هیچ مشکلی را از خانواده‌ها حل نمی‎کند، بلکه کرامت و خودباوری آنها را خدشه‌دار و سبب سرشکستگی و وابستگی مجموعه کمیته امداد می‌شود، اما با احیا و بازگرداندن مددجویان به جامعه می‌توان از آنها شخصیت‌های بزرگ، ارزشمند و مولد تربیت کرد.

وی با بیان اینکه رسالت کمیته امداد در بخش اشتغال، ایجاد شغل پایدار و توانمندسازی فکری و فرهنگی مددجویان بوده که تا حد زیادی در این زمینه موفق عمل کرده است، افزود: این رسالت به‌صورت هماهنگ و هم‌سو در چارچوب حوزه‌های فرهنگی، سلامت، اقتصاد و زمینه اعتقادی پیگیری شده که در چند سال اخیر با شتاب و جدیت بیشتری در حال برگزاری است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی گلوگاه گفت: مددجوی زیرپوشش این نهاد مقدس، پس از خودکفایی با تولید درآمد، به‌تدریج از چرخه حمایتی خارج شده و با استقلال مالی از محل اجرای طرح، قادر به اداره زندگی مستقل خود می‎شود.

این مسؤول بیان کرد: گلوگاه با یک‌هزار و 150 طرح اشتغال‌زایی فعال در چرخه اقتصادی این شهرستان مشارکت دارد و سال گذشته نیز، بیش از 286 طرح به ارزش 28 میلیارد ریال اجرایی شده است.

اسدی تصریح کرد: در برنامه پنج ساله نظام تحول، سالانه 10 درصد از خانوارهای زیرپوشش این نهاد با حمایت‌های انجام‌شده و دستیابی به استقلال معیشتی از چرخه حمایتی خارج می‌شوند.

وی با اشاره به تغییر الگوی کشت سازگار با طبیعت به دلیل فقر منابع آبی و خاکی که باید جایگزین کشت سنتی شود، افزود: آموزش، توزیع نهال رایگان و آبیاری قطره‌ای نیز در کنار طرح‎های کشاورزی مانند پرورش توت‌فرنگی، گل‌گاوزبان، سیب‌زمینی، گل محمدی و زعفران انجام می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی گلوگاه در پایان گفت: در حوزه فرهنگی نیز برای رفع موانع تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان مددجو با پیگیری کارشناسان و تعامل با مدارس و دانشگاه‎ها، اقدام ضروری انجام شده است.