سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

وجود 110 پروژه نیمه‌تمام ورزشی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 110 پروژه نیمه‌تمام ورزشی در مازندران

مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران گفت: 110 پروژه نیمه‎تمام در مازندران وجود دارد.

وجود 110 پروژه نیمه‌تمام ورزشی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حبیب حسین‌زادگان در بازدید از پروژه مجتمع ورزشی المپیک این شهرستان، اظهار کرد: یکی از اقدامات جدی ما توسعه امکانات ورزشی و آماده‌سازی زیرساخت‌های ورزشی از جمله در بابل است.     

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مهم دولت توجه به زیرساخت در حوزه ورزش است، افزود: در این راستا در بابل اقدامات خوبی انجام شده و نسبت به سال‌های گذشته جهش خوبی در بخش زیرساخت در حوزه ورزش داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تصریح کرد: در بابل پروژه‌های خوبی از مطالبات مردم انجام شد و برای رفع عقب‌ماندگی که درباره امکانات ورزشی و تفریحی از جمله وجود استخر در مناطق محروم و بخش‌های مختلف بابل داشتیم، پروژه‌هایی در حال انجام است.

حسین‌زادگان خاطرنشان کرد: دولت به‌عنوان متولی امر ورزش اقدام به برون‌سپاری کرده تا بتواند از بخش آورده مردم توسعه اماکن ورزشی را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هدف‌گذاری و جهش خوبی را در بابل شاهد هستیم، ادامه داد: ظرفیت‌های خوبی در بابل وجود دارد و با پیگیری نمایندگان، حضور سرمایه‌گذاران و کمک خیران این حوزه، چشم‌انداز خوبی برای عرصه‌های ورزشی بابل پیش‌بینی می‌شود.

این مسئول تیم خونه به خونه را ظرفیت خوب بابل برشمرد و یادآور شد: بابل در حوزه فرهنگی نیز از ظرفیت خوب کشتی محلی، ورزش‌های رزمی، اردوهای ورزشی، تنیس و بسکتبال برخوردار است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با تاکید بر حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی، تصریح کرد: تقاضای تسهیلات 3 میلیارد و 500 میلیون تومانی سرمایه‌گذار بخش خصوصی مجتمع ورزشی المپیک مورد توجه قرار می‌گیرد. 

حسین‌زادگان یادآور شد: در استان 110 پروژه نیمه‌کاره و مشارکتی داریم که از این تعداد، 13 پروژه ملی بوده و مجموع اعتبارات مورد نیاز برای اتمام این پروژه‌ها به‌جز پروژه‌های ملی 170 میلیارد تومان است.

وی افزود: پروژه‌های نیمه‌کاره بابل رشد فیزیکی 50 درصد داشته که تلاش می‌کنیم تا پایان سال 95 به اتمام برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: در سفر اخیر رئیس‌جمهور به مازندران 25 میلیارد تومان مازاد بر اعتبارات، به حوزه ورزش اختصاص یافت.

فرماندار بابل نیز اظهار کرد: بخش دولتی در تامین تمام نیازمندی‌های مردم ناتوان است و منطقی نیست که همه امکانات ورزشی و نیازهای نسل جوان از سوی دولت تامین شود.

محمدتقی عباس‌پور تصریح کرد: باید برای سرمایه‌گذاران توجیه اقتصادی داشته باشد تا وارد عرصه شوند و در این راستا باید از حمایت مسئولان برخوردار باشند.

این مسئول یادآور شد: فراهم کردن امکانات و تسهیلات برای سرمایه‌گذاران انگیزه فعالیت را در آنان افزایش می‌دهد.

سرمایه‌گذار بخش خصوصی مجتمع ورزشی المپیک نیز اظهار کرد: مجموعه ورزشی المپیک شامل بخش‌های متنوع‌ تنیس و هوازی، مجموعه تنیس، اسپا، سالن ورزشی، ویرپول، سونا خشک، سالن رختکن، سالن بیلیارد، استخر عمومی، استخر کودکان، هیدروتراپی، پذیرش و کافه رستوران است.

سید عباس آقاپور افزود: کل مساحت زمین این مجتمع دو هزار و 500 متر مربع و مساحت بنا آن سه هزار و 500 متر مربع است.

وی با اشاره به اینکه در مرحله اجرا فاز نخست از چهار فاز این پروژه هستیم، خاطرنشان کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه 35 درصد است که تاکنون 2 میلیارد تومان برای آن هزینه شده و برای اتمام فازهای دیگر به اعتباری بیش از 4 میلیارد تومان نیاز است.

سرمایه‌گذار بخش خصوصی مجتمع ورزشی المپیک گفت: این مجتمع چندمنظوره در چهار طبقه بنا شده و به شکل شیفتی در اختیار آقایان و خانم‌ها قرار می‌گیرد و شامل چهار بخش ورزش آبی، بدن‌سازی و یوگا، ماساژ و زیبایی، تنیس و بیلیارد است که فاز نخست آن تا پایان سال 95 احداث می‌شود.