جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

وجود یک میلیون و 640 مشترک گاز طبیعی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود یک میلیون و 640 مشترک گاز طبیعی در مازندران

محسن عرب مقصودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل با اعلام اینکه در مازندران 2 هزار و 521 روستا وجود دارد، گفت: در این بین با امکان‌سنجی انجام شده در یک هزار و 913 روستا قابلیت گازرسانی وجود دارد.

وی ادامه داد: در این بین یک هزار و 580 روستا تاکنون بهره‌مند از نعمت گاز شدند.

عرب‌مقصودی با اشاره به گازدار بودن 83 درصد خانوار روستایی استان، با اعلام اینکه مازندران در زمینه گازرسانی به روستاها در بین دیگر استان‌های کشور رتبه نخست را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: هم‌اکنون در 175 روستای مازندران پیمانکاران مشغول فعالیت هستند که در آنها شاهد 68 درصد پیشرفت فیزیکی هستیم و با هزینه 350 میلیارد ریال شاهد به ثمر رسیدن این پروژه‌ها خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با تاکید اینکه در هفته دولت امسال نیز پروژه گازرسانی به 27 روستای استان با اعتباری بیش از 89 میلیارد ریال اجرایی شد که در آن شاهد 77 کیلومتر لوله گذاری بودیم، گفت: با گازرسانی به این پروژه‌ها 2 هزار و 116 خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

* انجام 546 کیلومتر شبکه‌گذاری گاز مازندران در دولت تدبیر و امید

عرب مقصودی تعداد مشترکان در حال استفاده از نعمت گاز در مازندران را یک میلیون و 648 هزار و 225 مشترک عنوان کرد و از لوله‌گذاری 15 هزار و 797 کیلومتر در شهرها و روستاهای به همراه نصب 645 هزار علمک روی شبکه گازدار خبر داد.

وی در بیان فعالیت استان مازندران در امر گازرسانی طی مدت زمان روی‌کار آمدن دولت تدبیر و امید گفت: در این مدت 546 کیلومتر شبکه‌گذاری انجام شده که با نصب بیش از 39 هزار و 94 علمک همراه بود.

عرب مقصودی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید 82 هزار و 295 مشترک جدید به مشترکان و مصرف‌کنندگان گاز طبیعی مازندران افزوده شد، خاطرنشان کرد: 124 روستا به همراه یک شهر در این مدت از نعمت گاز برخوردار شدند.

* گازدار بودن 685 واحد صنعتی در مازندران

وی تعداد شهرهای مازندران را 58 شهر دانست و گفت: در این بین 49 شهر برخوردار از گاز بوده که حدود 99 درصد خانوار شهری برخوردار استان را شامل می‌شود.

عرب مقصوی یادآور شد: هم‌اکنون فعالیت گازرسانی در چهار شهر دیگر استان با فعالیت پیمانکاران درحال انجام است.

* متوسط مصرف روزانه گاز طبیعی مازندران 18 میلیون مترمکعب است

مدیرعامل شرکت گاز مازندران در مورد گازرسانی به جایگاه‌های سوخت گاز خودروها در سطح شهرهای مختلف استان گفت: 685 واحد صنعتی و 98 جایگاه CNG استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

وی در پایان متوسط مصرف روزانه گاز طبیعی در استان را شامل 18 میلیون متر مکعب برشمرد که این میزان گاز مصرفی در فصل‌های سرد سال و زمستان به بیش از 30 میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد.