جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

وجود مدیران دوتابعیتی در بدنه دولت، فاجعه بزرگی است/ مذاکره برایمان سودی نداشت - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود مدیران دوتابعیتی در بدنه دولت، فاجعه بزرگی است/ مذاکره برایمان سودی نداشت

امام جمعه قائم‌شهر با بیان اینکه مجلس، پیشنهاد تحقیق و تفحص در مورد مدیران دوتابعیتی را داده است، گفت: وجود مدیران دوتابعیتی در بدنه دولت، فاجعه بزرگی است و به معنی نفوذ دشمن است.

وجود مدیران دوتابعیتی در بدنه دولت، فاجعه بزرگی است/ مذاکره برایمان سودی نداشت

به گزارش خبرگزاری فارس از قائم‌شهر، آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های نماز‌ جمعه این‌ هفته شهرستان با بیان اینکه اجتماع بزرگ عزاداران در اربعین حسینی در هیچ‌ کجای تاریخ تکرار نشده است، اظهار کرد: در آستانه اربعین حسینی این احتمال می‌رود که در حدود 25 میلیون نفر زائر در فاصله بین نجف و کربلا حضور داشته باشند.

وی افزود: این فاصله 85 کیلومتری سراسر از آدم پوشیده شده است و تنها دلیل آن عشق و ایمان است که با وجود اینکه خطر هم وجود دارد سیل مشتاقان را به کربلا کشانده است.

امام جمعه قائم‌شهر تصریح کرد: قدرت‌های استکباری می‌خواهند مقاومت مردم در برابر خود را بشکنند تا مردم در برابر زورگویی‌های آنان تسلیم باشند و حق‌طلبی نکنند و هر فردی که پیام کربلا را دریافت کند، یک قدم به اهداف حسین (ع) نزدیک‌تر می‌شود و این چیزی است که دشمن از آن می‌ترسد.

این مسؤول با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد تحقیق و تفحص در مورد مدیران دوتابعیتی را داده است، اظهار کرد: وجود مدیران دوتابعیتی در بدنه دولت، فاجعه بزرگی است و به معنی نفوذ دشمن است.

معلمی افزود: از ریاست جمهوری تعجب می‌کنم که در درون نهاد ریاست جمهوری مسؤول دوتابعیتی وجود دارد تعجب‌آور است و این به آن معنی است که طرف باید در آمریکا روی پرچمی دست بگذارد و سوگند یاد کند که ما در کشور خودمان روی آن را لگد می‌کنیم و به منافع آن کشور پایبند باشند و این یک خوره در نظام و مصداق برجسته نفوذ دشمن است.

وی با بیان اینکه این پیشنهاد مجلس به کمیسیون امنیت ملی رفت و در آنجا رد شد، افزود: ولی براساس آیین‌نامه مجلس دوباره باید به صحن علنی بیاید و نماینده‌ها درباره آن نظر دهند و این در حالی است که 65 نفر مخالف و 133 نفر در مجلس موافق تحقیق و تفحص هستند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به وام گرفتن و نپرداختن آن اشاره کرد و افزود: وقتی طرف به بهانه اجرای طرحی وام می‌گیرد و هدفش اجرا نکردن طرح و تعویق در پرداخت است، بانکی‌ها آن را معوقه می‌نامند که باید چنین مسؤولانی محاکمه شوند و مشخص شود بر چه اساسی این تسهیلات را پرداخت کردند.

این مسؤول اظهار کرد: یک کارخانه تولید پروفیل و لوله، به دلیل بهانه‌تراشی بانک ارائه‌دهنده تسهیلات مبنی بر دو برابر شدن قیمت دلار ورشکسته شد و 280 نفر از کارگرانش بیکار شدند و نمی‌دانم مدیران برای مسائل این‌چنینی چه پاسخی دارند چرا که این مسائل مربوط به مدیریت داخلی است.

معلمی در ادامه به برجام اشاره کرد و گفت: بارها و بارها مسؤولان عالی‌ رتبه اعلام کردند که روز اول اجرا شدن برجام، همه تحریم‌ها برداشته می‎‌شود و چنین اتفاقی نیفتاد و باید شفاف و صادقانه آن را بپذیریم.

وی با بیان اینکه بعد از اجرایی شدن برجام، آمریکا محدودیت را بیشتر و تحریم‌ها را به مدت 10 سال تمدید کرد، افزود: باید صادقانه پذیرفته شود که آمریکایی‌ها ما را بازی دادند و مذاکره برای ما سودی نداشته است چرا که ما براساس آموزه‌های دینی، به وعده‌های خود عمل کردیم ولی طرف مقابل خلف وعده کرد و لزومی ندارد با این کار آنان همچنان زیر سلطه باشیم.

امام جمعه قائم‌شهر در پایان از ملت و مردم خواست که بر تدبیر، تشخیص و بصیرت خود بیافزایند و برای اداره نظام که متعلق به خود آنها است، احساس مسؤولیت کنند.