جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

وجود روحیه ظلم‌ستیزی بزرگ‌ترین آثار حضور امامزادگان است - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود روحیه ظلم‌ستیزی بزرگ‌ترین آثار حضور امامزادگان است

به گزارش خبرگزاری فارس در نور، حجت‌الاسلام ستار علیزاده بعد از ظهر امروز در آیین بزرگداشت امامزادگان شهرستان نور که در امامزاده قاسم(ع) روستای ورازده سفلی چمستان برگزار شد، با بیان اینکه امامزادگان در جامعه آثار و برکات بسیاری دارند، گفت: شورای انقلاب فرهنگی پنج ذی‌القعده را به عنوان روز تکریم و بزرگداشت امامزادگان نامگذاری کرده که این روز فضای معنوی را وارد جامعه می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه جایگاه عظیم امامزادگان در جامعه مغفول مانده است، بیان داشت: آشنایی مردم با فرهنگ و مکتب اهل بیت یکی از آثار و برکات امامزادگان در جامعه است.

علیزاده با بیان اینکه مردمان ایران اسلامی دینداری و ارادتشان به مکتب اهل بیت(ع) را مدیون امامزادگان هستند، گفت: مردم ایران با وجود امامزادگان بر ترویج آثار اسلامی، ارزش‌ها و اعتقادات خود پافشاری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ماندگاری مکتب تشیع در مازندران را مدیون وجود امامزادگان هستیم، ادامه داد: وجود روحیه ظلم‌ستیزی و استقامت در مقابل دشمن، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین آثار و برکات حضور امامزادگان است.

این مسئول با اشاره به اینکه مردم علوی مازندران ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی را از امامزادگان آموختند، افزود: مردم ایران آموختند در مقابل هر ظلمی و هر فتنه‌گری ایستادگی کنند و از ارزش‌های اسلامی دفاع کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه انقلاب ایران اسلامی پرچمدار استکبارستیزی در جهان است، افزود: برخی از کشورهای جهان روحیه استکبارستیزی را از ایران اسلامی و مردمان این کشور آموختند.

علیزاده اظهار کرد: ترویج روحیه ولایت‌پذیری از ارکان انقلاب اسلامی است که با حضور امامزادگان این امر تاکنون در جامعه محقق شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز بقاع متبرکه و امامزادگان فقط باید پایگاه انقلاب و پایگاه ولایت‌پذیری در جامعه باشند، افزود: ذره‌ای اجازه نخواهیم داد کارهای سیاسی در این اماکن معنوی صورت بگیرد.

این مسئول ادامه داد: امامزادگان تربیت یافتگان مکتب قرآن و اهل بیت هستند و این اماکن متبرکه باید مرکز تعلیم و تربیت، ترویج فرهنگ و ارزش‌های اسلامی، دینی و قرآنی باشد.

علیزاده با تاکید بر اینکه سیاست سازمان اوقاف بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری است، افزود: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند و اوقاف در این امر تلاش‌های زیاده کرده است.