جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

وجود دغدغه قطع انشعاب آب، برق و گاز در اماکن آموزشی چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود دغدغه قطع انشعاب آب، برق و گاز در اماکن آموزشی چالوس

مدیر اداره آموزش و پرورش چالوس با انتقاد از قطع انشعابات آب، برق و گاز به‌دلیل نپرداختن تعرفه‌ها و بدهی‌ها گفت: این موضوع دغدغه بسیاری از مدیران مدارس است که باید به مکان آموزشی فرصت داده شود.

وجود دغدغه قطع انشعاب آب، برق و گاز در اماکن آموزشی چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، سلیمان عبداللهی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان که با حضور اعضای شورای آموزش و پرورش چالوس و مشاور استاندار مازندران برگزار شد با انتقاد از قطع انشعابات آب، برق و گاز به‌دلیل نپرداختن تعرفه‌ها و بدهی‌ها، اظهار کرد: این موضوع دغدغه بسیاری از مدیران مدارس است که باید به مکان آموزشی فرصت داده شود.

وی با اشاره به مسأله در اختیار قرار دادن سرویس برای ایاب و ذهاب همکاران به مدارس مرزن‌آباد، افزود: رفع نقص در مورد مدارسی که مشکل در ساخت و ساز داشتند از دیگر مصوبات جلسات قبلی شورای آموزش و پرورش بود که از اداره‌کل نوسازی برای این امر مبادرت شد و بعد از رفع نقص تحویل گرفته می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس در مورد تجلیل از دانش‌آموزانی که در کنکور سراسری قبول شدند، بیان کرد: قرار شد بخشی از هزینه‌های مراسم تجلیل توسط مدارس داده شود و این آیین در دهه فجر برگزار می‌شود.

وی با ابراز خرسندی از نصب سرعت‌گیر در ورودی مدرسه شهید رجایی خاطر‌نشان کرد: برای دبیرستان شهید کریمی و آیت‌الله طالقانی نصب علایم راهنمایی و رانندگی ضروری است.

عبداللهی در مورد فضاهای مازاد بر نیاز آموزش و پرورش نیز اظهار کرد: برای این فضاها نیز یا باید اجاره داده شود و یا برای ایجاد درآمد و مکان‌هایی که قابلیت فروش دارد به فروش برسد.

وی با انتقاد از اینکه بروکراسی‌های اداری سبب شد تا نتوانیم به خواسته‌هایمان برسیم، گفت: دستور جلسه بعدی تمهید مقدمات برای ستاد بزرگداشت مقام معلم است که با توجه به اهمیت مقام معلمان باید از امروز در دستور کار قرار گیرد تا بتوان برنامه‌ای در خور شأن برای تجلیل از آنها برگزار کرد.

*اجرای نادرست پروژه‌های آموزشی توسط اداره نوسازی مدارس

فرماندار چالوس نیز در این جلسه با تشریح اهمیت و چرایی تشکیل شورای آموزش و پرورش گفت: در این جلسات سعی بر این است تا از ظرفیت کامل اختیاراتمان استفاده کنیم و مصوبات جلسات قبلی در دستور کار قرار می‌گیرد.

محمد‌ناصر زندی با بیان اینکه یکی از بحث‌های جدی در جلسات متعدد شورای آموزش و پروش تعیین تکلیف فضاهای مازاد آموزش و پرورش بود که قرار شد سرعت پیدا کند، افزود: باید از ظرفیت‌هایی که در محلات، روستاها و شهرها وجود دارد استفاده بهینه در دستگاه‌های دیگر شود.

وی با انتقاد از وضعیت مدرسه امیرکبیر هچیرود که با وجود پیگیری وزیر و مدیران بالادستی تاکنون مساعدتی نشده است، خاطر‌نشان کرد: این مورد باید ساماندهی شود تا برای این املاک مازاد تعیین تکلیف و یا به پول تبدیل شود یا برای دیگر کارها در اختیار قرار گیرد.

این مسؤول با تأکید بر اینکه برنامه‌های دهه فجر نیز باید توسط آموزش و پرورش در دتسور کار قرار گیرد، بیان کرد: با توجه به نقش مؤثر آموزش و پرورش در تمام مسائل اجتماعی و اینکه یکی از ارکان اصلی در حوزه آموزش و پرورش به‌شمار می‌رود، تغییر فرهنگی و حل مشکلات اجتماعی ریشه‌اش در اختیار آموزش و پرورش است.

زندی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید از این ظرفیت استفاده کرده و آموزش به دانش‌آموزان و اولیا را در دستور کار قرار دهد، گفت: پروژه‌های قابل افتتاح در حوزه آموزش و پرورش باید معرفی شود.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش در مورد کارها و جشن‌های فرهنگی باید از امروز برنامه‌ریزی کند تا نسل‌های جدید با انقلاب و فرهنگ انقلاب اسلامی آشنا شوند.

فرماندار چالوس به وضعیت اجرای نادرست پروژه‌های آموزشی توسط اداره نوسازی مدارس انتقاد کرد و افزود: این اداره در سال‌های گذشته پروژه‌ها را خوب اجرا می‌کرد اما در پروژه‌های اخیر دارای نقص و کوتاهی‌هایی بود که با پی‌گیری‌های انجام شده قرار شد نواقص برطرف شود و تذکر جدی به‌نوسازی داده‌ایم که در شرایط کنونی کشور که منابع و نقدینگی پایین است دوباره کاری فایده ندارد.

وی در پایان با اعلام اینکه شورای آموزش و پرورش چالوس نسبت به عملکرد اداره نوسازی و تجهیز مداس و انتخاب پیمانکاران مربوطه معترض است، تأکید کرد: با توجه به مقام شامخ معلمان و نقش پررنگ آنها در تربیت نیروهای انسانی ضرورت دارد تا از هم‌اکنون ستادی برای بزرگداشت مقام معلم برای اردیبهشت‌ماه سال آینده تشکیل شود.