جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

واکس مصرفی برخی از سورتینگ های مرکبات غیرمجاز است - نمایش محتوای خبر

 

 

واکس مصرفی برخی از سورتینگ های مرکبات غیرمجاز است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : واکس مورد مصرف در برخی از سورتینگ های مرکبات غیرمجاز است.

واکس مصرفی برخی از سورتینگ های مرکبات غیرمجاز است

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر قاسم جان بابایی در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان مازندران افزود: سازمان جهاد کشاورزی باید دستورالعمل رنگ افزایی مرکبات را سورتینگ ها ابلاغ کند تا پیگیری ها انجام شود.
وی با بیان اینکه باید به بحث سورتینگ در رنگ افزایی مرکبات توجه جدی شود تا سلامت مصرف کنندگان تامین شود، افزود: کشاورزان در رنگ افزایی و واکس مرکبات مباحث ایمنی و سلامتی مصرف کنندگان را در نظر بگیرند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه اگر قرار است سبززدایی کنیم باید به ویژگی ها و نکات سلامت مصرف کننده توجه شود، ادامه داد: واکس مورد مصرف در برخی از سورتینگ های مرکبات غیر مجاز است.
دکتر جان بابایی با بیان اینکه برنج از محصولات استراتژیک استان است و باید نسبت به سلامت آن توجه ویژه ای شود، تصریح کرد: سلامت برنج مازندران در بررسی های آزمایشگاه غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تایید شد و لزومی ندارد بر علیه این محصول فضاسازی منفی صورت گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ساماندهی بسته بندی و عرضه برنج را کند دانست و افزود: حدود 70 کارگاه شناسه فعالیت اخذ کردند که پیگیری ها و سخت گیری های ما تنها برای صیانت از برنج مازندران و در درجه نخست نفع آن برای خود کشاورزان است.
وی خواستار رسیدگی به وضعیت بوفه و مسایل بهداشتی مدارس غیرانتفاعی استان شد و گفت: مدارس غیرانتفاعی منابع داخلی دارند که از خانواده ها دریافت می کنند و باید نسبت به ساماندهی هرچه بهتر بوفه ها اقدام کنند.
دکتر جان بابایی با اشاره به ارائه تذکرات لازم به دو مجموعه آرین شیمی و آرین سینا با بیان اینکه جابجایی این دو کارخانه عملی نیست، افزود: در آن منطقه 6 هزار دانشجوی علوم پزشکی قرار دارند و زدن یک اتاق شیشه ای نمی تواند پاسخگوی سلامت کارگران باشد بلکه باید با با ابزارهای فشار حساسیت لازم را برای ایجاد یک فضای بهداشتی در دو مجموعه ایجاد کرد.
مازندران 115 هزار هکتار باغ مرکبات دارد و پیش بینی شده امسال بیش از دو میلیون و 200 هزار تن انواع مرکبات در استان مازندران تولید شود.