جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

وام ازدواج کافی نیست- بانک‌ها با ابزارهای سختگیرانه پیش می‌روند - نمایش محتوای خبر

 

 

وام ازدواج کافی نیست- بانک‌ها با ابزارهای سختگیرانه پیش می‌روند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، علی پیرفلک بعد از ظهر دیروز در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استانداری مازندران اظهار داشت: شاخص ازدواج در قائمشهر پایین و آمار طلاق بسیار بالا است.

وی ادامه داد: اگر به کیفیت ازدواج توجه شود از لحاظ کمی نیز با افزایش روبه رو می‌شویم.

نماینده عالی دولت در شهرستان قائمشهر با تاکید بر اینکه تسهیلات ازدواج باید برای جوانان فراهم شود، تصریح کرد: وام‌های پرداختی به زوجین کافی نیست و بانک هم با ابزارهای سختگیرانه پیش می‌رود.

پیرفلک با اشاره به اینکه شاخص‌های ولادت و ازدواج در شهرستان قائمشهر روند نزولی دارد، بیان داشت:  با آمار فزاینده طلاق و فوتی در این شهرستان مواجه هستیم.

وی به آمار ثبت ازدواج در سه سال اخیر پرداخت و ادامه داد: در سال 90 ،3 هزار و 403 ازدواج، سال 91 ،3 هزار و 61 ازدواج و در پنج ماهه نخست امسال یک هزار و 174 ازدواج در شهرستان قائمشهر به ثبت رسید.

فرماندار قائمشهر در ارائه آمار طلاق در سه سال اخیر این شهرستان، گفت: 809 مورد طلاق در سال 90 ،880 طلاق در سال 91 و 353 طلاق در پنج ماهه نخست امسال در قائمشهر به ثبت رسیده است.

وی اظهار داشت:  در ازای هر ازدواجی که در شهرستان قائمشهر صورت گرفت با 30 درصد افزایش طلاق در این شهرستان مواجه بودیم.

پیرفلک با اشاره به اینکه در دو سال اخیر 3 هزار و 47 فقره تسهیلات ازدواج به زوجین جوان پرداخت شد، اذعان داشت: در پنج ماهه نخست امسال، اعتباری بالغ بر 92 میلیارد و 360 میلیون ریال تسهیلات بانکی به زوجین جوان پرداخت شد.