جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

واردات 56 هزار تن ورق فولادی با مجوز استاندارد مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

واردات 56 هزار تن ورق فولادی با مجوز استاندارد مازندران

مدیرکل استاندارد مازندران گفت: در سه ماه نخست امسال، برای واردات بیش از 56 هزار تن انواع ورق فولادی و گالوانیزه، تأییدیه انطباق استاندارد صادر شد.

واردات 56 هزار تن ورق فولادی با مجوز استاندارد مازندران

مسعود جوادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال 51 مجوز وارداتی برای انواع مختلف ورق فولادی و گالوانیزه، به ارزش فوب 16 تریلیون ریال در استان صادر شده است.

وی افزود: در این مدت، 48 مجوز وارداتی برای ورود انواع کاغذ و خمیر کاغذ شامل کاغذ روزنامه، کاغذ مکانیکال و کرافت(این نوع کاغذ مورد استفاده کارخانجات تولید ورق کارتن، پاکت سیمان، ساک‌های کاغذی و کیسه‌های چند لایه نگهداری مواد غذایی بوده است) به ارزش فوب 100 میلیارد ریال و به وزن 255 هزار تن، در استان نیز پس از ارزیابی کیفیت و انطباق با مقررات استاندارد صادر شد.

مدیرکل استاندارد مازندران با بیان اینکه در راستای حفظ حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان داخلی و تقویت اعتبار کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی، واردات و صادرات کالاهای مشمول استاندارد اجباری، پس از آزمون کنترل کیفیت و انطباق آنها با استانداردهای مربوطه و صدور گواهی بازرسی استاندارد معتبر، امکان‌پذیر است، بیان کرد: به‌منظور افزایش سهم کشور در تجارت جهانی و افزایش روند صادرات تولیدات داخلی، کالاهای دارای نشان استاندارد برای صادرات، نیاز به کنترل کیفیت مجدد و صدور گواهی‌نامه انطباق ندارند و مستقیم صادر می‌شوند.

این مسؤول تصریح کرد: در این مدت تنها یک فقره گواهی استاندارد برای محموله چای تولیدی استان که دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد نبود ولی در فرآیند آزمون کنترل کیفیت، دارای ویژگی‌های استاندارد بود را صادر کردیم.

جوادی عمده‌ترین محصولات وارداتی دیگر به استان را که نیاز به بررسی کیفی استاندارد دارند را سوخت مایع(بنزین و گازوئیل)، غلات خوراکی انسان و دام، خودرو، ماشین‌آلات کشاورزی و راه‌سازی، لاستیک، لوازم یدکی خودروهای سنگین، سبک و کشاورزی، روغن خام و پنبه برشمرد.