سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

واردات برنج تا دو ماه آینده متوقف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

واردات برنج تا دو ماه آینده متوقف شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، رمضان‌علی ملک در حاشیه بازدید از دهمین نمایشگاه فرهنگی قرآنی صحیفه سبز مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بابل اظهار داشت: امروزه مهم‌ترین دغدغه مقام معظم رهبری بخش فرهنگی است، زیرا دشمن با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم به مقابله با فرهنگ دینی ما برخواسته و برپایی این‌گونه نمایشگاه مهم‌ترین حربه در مقابل اقدامات ضدفرهنگی دشمنان است.

ملک حمایت از اشخاص حقوقی و حقیقی که اقدام به زنده نگه داشتن آموزه‌های قرآن در جامعه می‌کنند را مهم‌ترین وظیفه مسئولان برشمرد و بیان داشت: عرصه محصولات متنوع با مضامین دینی و ملی اقدام شایسته‌ای برای زنده نگه داشتن فرهنگ دینی است که اگر از سوی هر شخص یا ارگانی صورت گیرد نیازمند حمایت همه‌جانبه است.

وی با اشاره به اینکه عرضه کالای وارداتی ارزان از سوی کشورهای دیگر تنها برای رسیدن به اهداف مورد نظرشان بوده و به فکر مردم ما نیستند، گفت: برای انجام کار فرهنگی، رسیدن به یک نتیجه مطلوب و رقابت سالم با کالاهای خارجی باید یارانه کالا توسط دولت پرداخت شود. برای موفقیت در بحث فرهنگی نیازمند برنامه‌ریزی مدونی بوده تا اقدامات فرهنگی در بطن جامعه رسوخ کند.

ملک تصریح کرد: گرچه توجه به اقدامات فرهنگی قرآنی در قالب برگزاری نمایشگاه و در مناسبت‌های خاص اثرات مطلوبی در جامعه دارد اما باید این اقدامات به درون خانه‌ها منتقل شود و با برنامه‌ریزی مدون همه اقشار مردم جذب امور فرهنگی شوند و اگر این نگاه در مدیران باشد خیران زیادی در بخش قرآنی هستند که با مدیریت صحیح وارد عرصه خواهند شد.

وی خاص‌ترین و پاک‌ترین راه نجات بشری را راه قرآن برشمرد و گفت: اگر فضا و بستر مناسب فراهم باشد و راهکارهای درست به جوان ارائه شود خروجی خوبی را شاهد خواهیم بود.

ملک با اشاره به اینکه در راستای حمایت از تولیدات داخلی کشاورزان با دستور موکد وزیر جهاد کشاورزی تا دو ماه آینده واردات برنج نداریم، اظهار داشت: در حمایت از تولیدات داخلی نباید نگاه اقتصادی داشت بلکه باید نگاه امنیتی و حمایت از تولید داخلی مدنظر قرار گیرد. دولت و مجلس برای حمایت از تولید داخلی و تنظیم بازار باید یارانه پرداخت کند تا انگیزه تولید در بین تولیدکنندگان افزایش یابد.

مدیرکل مجامع و نظارت بر شرکت‌های کشور بیان داشت: حمایت از تولید، مقاومت در برابر دشمنانی است که با راهکارهای متنوع قصد وابسته کردن کشور به خود دارند.

وی با اشاره به اینکه باید فرهنگ تولید در جامعه نهادینه شود، اظهار داشت: باید رسیدن به خودکفایی و صادرات تولیدات داخلی مهم‌ترین دغدغه مسئولان باشد.