جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

واحد تولیدی غرب مازندران تحت پوشش استاندارد هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

واحد تولیدی غرب مازندران تحت پوشش استاندارد هستند

به گزارش خبرنگار مهر، عباس رحیمی عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به روز جهانی استاندارد گفت: اداره استاندارد غرب استان در راستای ارائه خدمات بهینه جهت واردات و صادرات کالا از طریق گمرک غرب مازندران مشغول به فعالیت است.

عباس رحیمی با اشاره به تجهیز اداره استاندارد نوشهر به بزرگترین مرکز آزمایشگاه متالوژی استان مازندران ابراز کرد: این اداره در خصوص آزمون انواع کاغذ، لبنیات، کنسانتره ، شربت ، آب میوه و نوشیدنی های گازدار ،چای ، کشمش وخرما در زمینه های میکروبیولوژی ، شیمی غذایی و سلولزی تجهیز و در حال ارائه خدمات است.

وی با اشاره به آزمایشگاه متالژوِی و مکانیک و کارگاه نمونه سازی افزود: این آزمایشگاه توانمندی لازم را جهت انجام آزمون ها مختلف بر روی انواع مقاطع فولادی شامل ورق ، پروفیل و میلگرد، و انطباق آنها با استاندارد های ملی و بین المللی را دارد.

رئیس اداره استاندارد غرب مازندران با اشاره به آزمایشگاه شیشه ایمنی ساختمان و کاغذ و آزمایشگاه های صنایع غذایی و  میکروبیولوژی و آنالیز از آزمایشگاه های موجود و در حال فعالیت اداره استاندارد غرب استان مازندران تاکید کرد: آزمایشگاه چای این اداره به عنوان تنها آزمایشگاه موجود در استان و یکی از  معدود آزمایشگاه های چای کشور است.

وی در رابطه با عملکرد اداره استاندارد نوشهر برای ارائه خدمات تخصصی، فنی، تحقیقاتی و علمی در زمینه های مرتبط با استاندارد بیان کرد: بازدید، نمونه برداری و بازرسی فنی از واحدهای تولیدی غرب استان و نظارت بر اجرای استانداردهای اجباری و تشویقی، بازدید از مراکز عرضه و فروش کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری، بازدید، نمونه برداری و بازرسی فنی از محموله های صادراتی و وارداتی ، آزمون نمونه ها در زمینه های مکانیک و متالورژی، میکروبیولوژی، شیمی غذایی، بسته بندی و سلولزی، نظارت بر مراکز عرضه مصنوعات طلا از جمله وظایف این اداره بشمار می رود.

رحیمی با اشاره به آزمون دوره ای نازل های سوخت مایع به صورت ماهانه یادآور شد:نظارت برتاسیسات گاز مایع ، بازدید و بازرسی فنی از سردخانه های مواد خوراکی، بازدید وبازرسی فنی از مراکز خدماتی مانند شهربازیها، مهدهای کودک، آسانسورهای نصب شده در ساختمان ها ،مشارکت در تدوین استانداردهای ملی ، آموزش مسئولین کنترل کیفی واحدهای تولیدی وخدماتی، همکاری علمی وتحقیقاتی با دانشگاهها وهمچنین ارائه آموزش به دانشجویان از دیگر وظایف اداره استاندارد غرب مازندران بشمار می رود.

وی با انتقاد از شهرداری ها و دهیاری ها در رابطه به صدور جواز برای ساختمان های دارای آسانسور افزود: ساختمان هایی که آسانسور دارند طبق قانون باید تایید استاندارد را داشته باشد ولی مشاهده می شود گاها بدون تایید استاندارد صدور جواز از سوی شهرداری ها و دهیاری ها صورت می گیرد.

رحیمی همچنين با اشاره به شعار جهاني استاندارد مبني بر استاندارد هاي بين المللي تضمين كننده تغيير مثبت اظهار كرد: اين اداره كل در راستايي تحقق اين شعار نيز در اجراي استانداردهاي ملي و تضمين تغييرات مثبت در واحد هاي توليدي استان و ايجاد حماسه اقتصادي گام بر مي دارد.