جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

واحدهای مسکونی حاشیه رودخانه های مازندران خریداری و تخریب می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

واحدهای مسکونی حاشیه رودخانه های مازندران خریداری و تخریب می شود

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران از تخصیص اعتبار برای خریداری واحدهای مسکونی حاشیه رودخانه ها و تخریب آنها خبرداد .

واحدهای مسکونی حاشیه رودخانه های مازندران خریداری و تخریب می شود

علیرضا قلی نژاد روز یکشنبه در گفت وگوبا خبرنگار ایرنا افزود:ساخت وسازهای حریم رودخانه های مازندران به عنوان چالشی مهم در زمان بارندگی و وقوع سیلاب به شمار می روند .
وی ادامه داد :افراد بدون رعایت حریم رودخانه و اخذ مجوز مبادرت به ساخت واحدهای مسکونی در حاشیه رودخانه ها کردند که این مساله باعث شده تا در زمان وقوع سیلاب این ساختمان ها دچار آبگرفتگی و تخریب شوند .
براساس برآورد شرکت آب منطقه ای مازندران پنج هزار واحد مسکونی و تجاری در حاشیه رودخانه های این استان قرار دارند .
معاون امور بازسازی و مسکن روستایی مازندران گفت : از سال گذشته تاکنون 221 میلیارد ریال اعتبار برای خریداری واحدهای مسکونی حاشیه رودخانه های استان اعتبار تعیین شد که تاکنون نیمی از این میزان اعتبار تخصیص یافته است .
وی اعلام کرد: تاکنون حدود 130 واحد مسکونی حاشیه رودخانه های مازندران خریداری و تخریب شده است .
به گفته قلی نژاد خرید و آزادسازی حریم و بستر رودخانه های مازندران ادامه خواهد داشت تا با این کار ضریب امنیت ساکنان حاشیه رودخانه ها افزایش یابد .
دولت تدبیر وامید در قالب اجرای طرح تعیین تکلیف وضعیت واحدهای مسکونی در حریم رودخانه های طغیانی در مازندران این اعتبار را تخصیص داده است .
بروز سیلاب های متعدد و خسارت های ناشی ازآن در سال های اخیر تبدیل به معضل بزرگ برای مردم و مسوولان مازندران شده است
مازندران 120 رشته رودخانه بطول هفت هزار کیلومتر دارد .