جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

واحدهای صنعتی کوچک ، خط مقدم تزریق مالی دولت در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

واحدهای صنعتی کوچک ، خط مقدم تزریق مالی دولت در مازندران

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت که 60 درصد از واحدهایی که در این استان مشمول بسته رونق اقتصادی شده اند ، صنایع کوچک هستند.

واحدهای صنعتی کوچک ، خط مقدم تزریق مالی دولت در مازندران

محمد محمدپور عمران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از 353 واحد صنعتی که در مرحله اول برای دریافت تسهیلات حمایتی دولت به بانک ها معرفی شدند ، 250 واحد صنایع کوچک هستند.
وی گفت : 30 واحد از صنایع دریافت کننده تسهیلات واحدهای متوسط و بقیه نیز واحدهایی هستند که با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد در دست اجرا قرار دارند.
مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت مازندران تسهیلات قابل پرداخت به این واحدها را در مجموع 470 میلیارد تومان اعلام کرد.
وی با اشاره به اینکه دولت پنج درصد از نرخ سود تسهیلات را در قالب یارانه پرداخت می کند ، اعلام کرد : مرحله دوم پرداخت این نوع تسهیلات به 350 کارخانه دیگر در حال پیگیری است .
محمدپور عمران همچنین از انجام تلاش های دیگر برای رفع مشکلات مالی بخش دیگری از واحدهای صنعتی مازندران خبر داد و گفت : استمهال یک ساله بدهی معوقه واحدهایی که کمتر از 10 میلیارد ریال بدهکارند ، از جمله این تلاش هاست .
وی تعداد واحدهای صنعتی مشمول این حمایت را یکهزار واحد اعلام کرد و افزود : با دریافت فرصت یک ساله ، جانی دوباره به بدنه این واحدها تزریق می شود .
مازندران دو هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی دارد که 160 هزار نفر دراین واحدها اشتغال دارند و به طور میانگین 30 درصد این واحدها با رکود مواجه هستند .