جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

واحدهای صدور گاز مایع خودرو در مازندران فاقد استاندارد هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

واحدهای صدور گاز مایع خودرو در مازندران فاقد استاندارد هستند

مدیرکل استاندارد مازندران با اعلام اینکه واحدهای صدور گاز مایع خودرها در مازندران فاقد استاندار هستند، گفت: نظارت مستمر بر فعالیت این واحدها انجام می‎شود.

واحدهای صدور گاز مایع خودرو در مازندران فاقد استاندارد هستند

مسعود جوادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، درباره فعالیت واحدهای گاز مایع خودروها اظهار کرد: هیچ یک از این واحدهای دارای پروانه استاندارد نیستند.

وی با بیان اینکه نداشتن استاندارد این واحدها به منزله عدم نظارت نیست، افزود: عملکرد این واحدها کنترل شده و بازدید دوره‌ای از این واحدها در برنامه کاری قرار دارد.

مدیرکل استاندارد مازندران با بیان اینکه واحدهای صدور گاز مایع به دلیل مسائل و نقایص فنی که دارند موفق به دریافت پروانه استاندارد نشدند، تصریح کرد: در کل کشور واحدهایی که داری پروانه استاندارد باشند در حال فعالیت هستند اما در مازندران این موضوع هنوز انجام نشده است.

جوادی در ارتباط با وضعیت بازدیدها از این مراکز، گفت: به‌صورت چهار ماه یک مرتبه و در صورت نیاز به‌صورت رندومی برنامه بازدید در دستور کار قرار دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا سازمان استاندارد ضوابط خاصی برای دریافت پروانه‌ این واحدها تعریف کرد، افزود: داشتن مسؤول فنی داری صلاحیت، ایجاد حوضچه‌ها و تغییر کپسول‌ها به‌صورت دوره‌ای و طرح جایگیزنی سیلندرهای فرسوده از مواردی به‌شمار می‌رود که برای استانداردسازی این واحدها تعریف شده است.

مدیرکل استاندار مازندران با اعلام اینکه ایجاد حوضچه‌ها نیاز به سرمایه ثابت زیادی است، گفت: برخی از این واحدها سرمایه ثابت در اختیار نداشته و تعدادی از این واحدها نیز به دلیل کمبود محدودیت مکان نمی‎توانند نسبت به استانداردسازی اقدام کنند.