سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

واحدهای تولیدی مازندران 130 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

واحدهای تولیدی مازندران 130 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت:130میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک های مازندران به واحدهای تولیدی استان پرداخت شد .

واحدهای تولیدی مازندران 130 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

کامران اصغری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : براساس تصمیم امسال کارگروه اشتغال استان مبنی بر پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی از محل توان تسهیلات دهی بانک های مازندران بدون گرفتن ابلاغیه کشوری، این میزان تسهیلات در مدت دو ماه اخیر پرداخت شده است .
وی ادامه داد: این میزان تسهیلات به 11 طرح تولیدی در بخش های مختلف برای تامین نقدینگی ، سرمایه در گردش و تکمیل طرح پرداخت شده است .
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت :پس از ارائه پیشنهاد کارگروه اشتغال مازندران ، در اعلام اولیه توان تسهیلات دهی از سوی بانک های مازندران چهار هزار و 130 میلیارد ریال اعلام شد .
به گفته اصغری براساس توان تسهیلات دهی بانک ها 367 طرح به کارگروه اشتغال مازندران معرفی شد و برای پرداخت تسهیلات به بانک ها معرفی شد .
وی ادامه داد : تعیین توان تسهیلات دهی بانک های مازندران بدون ابلاغ کشوری و با تدبیر استاندار مازندران و کارگروه اشتغال در حال انجام است .
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت : مازندران تنها استانی که از اواخر آبان ماه امسال این مهم را انجام داده است.
پیش از این برای تکمیل طرح ها و تامین سرمایه درگردش واحدهای تولیدی می بایست از سوی مدیریت بانک های کشور به استان ها ابلاغیه میزان و توان پرداخت تسهیلات به بانک های استان ارسال می شد.
اصغری گفت: امسال ابلاغیه از سوی مدیریت بانک های کشور برای تعیین پرداخت تسهیلات به بانک های استان ابلاغ نشده است و تسهیلاتی در این زمینه پرداخت نشده است .
وی ادامه داد: با اعمال این سیاست و برنامه کارگروه اشتغال مازندران و استفاده از توان تسهیلات دهی بانک های استان ، رکود وضعیت پرداخت تسهیلات خارج شده است .