جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

هیات کشتی مازندران دو کشتی گیر فرنگی کار استان را محروم کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

هیات کشتی مازندران دو کشتی گیر فرنگی کار استان را محروم کرد

ˈ غلام نوری زاده ˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ˈ سامان نوروزی ˈ و ˈ علیرضا اکبری ˈ که از همراهی تیم مازندران در رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان کشور خودداری کرده بودند تا اطلاع ثانوی از حضور در مسابقات محروم شدند و کمیته انضباطی ، تصمیم نهایی را برای این کشتی گیران اتخاذ خواهد کرد.

وی افزود: نبود این نفرات ، لطمه فراوانی به تیم استان در این رقابت ها وارد کرد و موجب دور شدن تیم از رسیدن به عنوان قهرمانی شد.

دبیر هیات کشتی مازندران گفت: اگر این رسم غلط در میان کشتی گیران تبدیل به عادت شود، در آینده با پدیده کشتی گیر سالاری رو به رو شده و دیگر نمی توان با آن مقابله کرد.

وی افزود: بر خلاف کشتی آزاد، این مشکل همواره در کشتی فرنگی مازندران وجود دارد که اتخاذ این تصمیم ها از طرف هیات کشتی استان می تواند مانع رواج بیشتر آن در میان کشتی گیران باشد.

او ادامه داد: علاوه بر تیم مازندران که از غیبت کشتی گیران در این رقابت ها متضرر شد ، کشتی گیران غایب نیز بخت حضور در اردوی تیم ملی را از دست دادند.

دبیر هیات کشتی مازندران گفت: بر اساس اعلام کمیته فنی تیم ملی کشتی فرنگی ، دعوت شدگان به اردوی این تیم فقط از میان کشتی گیران شرکت کننده در رقابت های قهرمانی کشور انتخاب خواهند شد.

وی افزود: هیات کشتی مازندران تلاش فراوانی برای رشد و تربیت فنی این کشتی گیران انجام می دهد، اما این افراد حاضر نیستند فقط یک بار در سال برای تیم استان کشتی بگیرند که این رفتار ، بر خلاف موازین اخلاقی و ورزش حرفه ای است.

دبیر هیات کشتی مازندران گفت: بر خلاف کشتی گیران فرنگی کار مازندرانی ، ملی پوشان دیگر استان ها برای تیم استان های خود کشتی گرفتند.

وی همچنین از اخطار کتبی هیات کشتی مازندران به ˈ محسن حاجی پور ˈ کشتی گیر فرنگی کار استان خبر داد و افزود: این کشتی گیر نیز تیم استان را در رقابت های قهرمانی کشور همراهی نکرد، اما دلایل بیان شده توسط وی ، مانع از محرومیت وی شد و هیات کشتی استان به صدور اخطار برای این کشتی گیر اکتفا کرد.

نوری زاده گفت: کشتی فرنگی مازندران همواره از نبود حامی مالی مناسب که دغدغه همیشگی کشتی گیران است رنج می برد که دلیل اصلی آن ، کسب نکردن مقام شایسته در مسابقات قهرمانی کشور است.

وی افزود: اگر کشتی فرنگی استان بتواند جایگاه برتری را در کشتی کشور کسب کند ، همانند کشتی آزاد شاهد استقبال حامیان مالی برای تامین هزینه های تیم ها و کشتی گیران خواهد بود.