سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

هیات مذاکره کننده ایران در آلماتی عقب نشینی نمی کند - نمایش محتوای خبر

 

 

هیات مذاکره کننده ایران در آلماتی عقب نشینی نمی کند

دست اندرکاران و هیئت مذاکره کننده ایران اسلامی در مذاکرات آلماتی به هیچ وجه از مواضع جمهوری اسلامی کوتاه نیامده و ذره ای عقب نشینی نخواهند کرد .به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی رحمانی ، در خطبه های نماز جمعه شهرستان آمل افزود: ایران اسلامی در مذاکرات آلماتی حرف مشخصی دارد و دیانت ما اقتضا نمی کند دنبال سلاح اتمی برویم امری که مقام معظم رهبری هم بر آن تصریح فرمودند.

وی همچنین با اشاره به نام گذاری سال 92 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، گفت: حماسه بودن به این معنا است که باید دقت بیشتری شود و اگر به طور عادی پیش رویم شاید نتوانیم به دستاوردهای ارزنده ای دست یابیم

امام جمعه آمل با بیان این که همگان باید در راستای عملی کردن شعار سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی تلاش ارزنده و وافری را داشته باشند، اضافه کرد: زمانی که تهدیدات دشمنان در کار است باید شجاعانه وارد عمل شویم تا نقشه های آنان را هم چون گذشته نقش بر آب کنیم بودی بکشانیم.

حجت الاسلام رحمانی، به انتخابات مهم امسال در جمهوری اسلامی ایران در خردادماه اشاره کرد و گفت: انتخابات پیش رو باید مایه اتحاد ما بوده و بتوانیم از این رقابت مثبت در راستای توسعه نظام اسلامی بهره گیریم.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود، ترویج و تحکیم وحدت در میان مردم ومسئولان را باعث سرافرازی و پیروزی کشور و جوامع اسلامی دانست و ابرازامیدواری کرد: مسلمانان با داشتن وحدت می توانند قدرت ارزنده ای داشته و کارگشا باشند که متاسفانه دشمنان در این عرصه کار می کنند تا اختلاف در بین جوامع اسلامی گسترش یابد.

خطیب جمعه آمل با تاکید بر این که تنها عامل رفع اختلافات توسل به دین است ، گفت: مسلمانان امت واحده اند و هدف مشخصی دارند که می خواهند به سمت دین داری و خداجویی حرکت کنند.