سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

هیات اقتصادی روسی از منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر دیدن کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

هیات اقتصادی روسی از منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر دیدن کرد

به گزارش امروز  ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، آشور بیکف در دیدار با سیاوش رجبی معاون اداری و مالی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران خواستار توسعه همکاری ها در زمینه صادرات کالاهای کانتینری به ویژه گل و گیاه، انواع میوه، خشکبار، مرغ و ماهی از بندر نوشهر به روسیه شد.

وی با اشاره به اهمیت مسیر ترانزیتی ایران - روسیه خاطر نشان کرد: بسیاری از کالاهای ترانزیتی در حال حاضر با طی مسافتی طولانی و هزینه بالا از طریق کشورهای عربی همسایه ایران وارد بازار اروپا می شوند که با جایگزین کردن مسیر ترانزیتی ایران - روسیه، می توان زمان و هزینه حمل و نقل کالاهای ترانزیتی را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

بر اساس این گزارش، سیاوش رجبی معاون اداری و مالی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران نیز در این دیدار با تشریح امکانات و تجهیزات دریایی و بندری منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر از آمادگی این اداره کل برای توسعه همکاری با بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر در امر صادرات و واردات و افزایش مبادلات تجاری و بازرگانی خبر داد.

مشایخ مدیر شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (شعبه بندر نوشهر) نیز در این دیدار از توانمندی این بندر در زمینه برخورداری از امکانات و تجهیزات مرتبط با کالاهای کانتینری یخچالی خبر داد و گفت: هم اکنون امکان ارائه خدمات به مشتریان به تعداد 27 کانتینر یخچالی در بندر نوشهر فراهم است و با طرح های در دست اقدام طی سه ماه آینده به 120 کانتینر افزایش می یابد.

وی افزود: در زمینه مواد نفتی و غلات نیز بندر نوشهر به دلیل متصل بودن به مخازن نفتی 65 هزارتنی چالوس و دارا بودن انبارهای سرپوشیده از ظرفیت خوبی برخوردار است.

آرتور آشور بیکوف و هیأت همراه ضمن بازدید از بخش های مختلف بندر نوشهر از نزدیک در جریان امکانات و تجهیزات دریایی و بندری قرار گرفتند و با ابراز خرسندی از امکانات موجود ابراز امیدواری کردند که از ظرفیت های موجود برای توسعه همکاری های تجاری فی مابین استفاده لازم صورت پذیرد.

خیر اله جیب اله یف مسوول بخش ترمینال تخلیه و بارگیری بندر ماخاچ قلعه روسیه، الدار محمد اف مدیر شرکت ترانس سرویس، محمد صادق افشاریان مدیر عامل شرکت کشتیرانی آلماشیپینگ و حسین جوادزادگان مدیر عامل شرکت بین المللی هلدینگ گلید در این بازدید آرتور آشور بیکوف را همراهی کردند.

{jcomments off}