سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

هیأت‌های عزاداری باید رویکرد انقلابی و ولایی داشته باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

هیأت‌های عزاداری باید رویکرد انقلابی و ولایی داشته باشد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه خروجی هیأت‌های مذهبی باید تقویت باورها و اعتقادات مذهبی مردم باشد، گفت: هیأت‌های عزاداری باید رویکرد انقلابی و ولایی داشته باشد.

هیأت‌های عزاداری باید رویکرد انقلابی و ولایی داشته باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در جلسه هماهنگی تجمع بزرگ لبیک یا حسین (ع) در جوار بقعه متبرکه امام‌زاده یحیی (ع) این شهرستان، اظهار کرد: خداوند متعال به ما نعمت داده تا در قالب جبهه فرهنگی قرار گیریم و خدمت کنیم و هیچ‌گاه نباید این رسالت عظیم بر زمین گذاشته شود.

وی با بیان اینکه هیأت‌های مذهبی برای تبیین و پیشرفت انقلاب اسلامی یک راهبرد اساسی هستند، افزود: انسان باید با یک نگاه انقلابی و ولایی در مسیر هیأت‌های عزاداری قرار گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه خروجی هیأت‌های مذهبی باید تقویت باورها و اعتقادات مذهبی مردم باشد، ادامه داد: هیأت‌های عزاداری باید رویکرد انقلابی و ولایی داشته باشد.

علیزاده با بیان اینکه انقلاب اسلامی و انقلاب حسینی تفکیک ناپذیر هستند، اضافه کرد: مبانی انقلاب اسلامی ایران و انقلاب حسینی یکی است و مردم انتظارات زیادی از هیأت‌های مذهبی و جلسات ائمه اطهار (ع) دارند.

وی با تاکید بر اینکه در ارتباط با امر به معروف و نهی از منکر در ایام محرم و عزاداری‌ها باید بیشتر فعالیت کنیم، تصریح کرد: نباید امر به معروف و نهی از منکر را کوچک بشماریم و باید در راستای تحقق این فریضه مهم قدم‌های ارزشمندی برداریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بزرگ‌ترین معروف در انقلاب اسلامی را خدمتگزاری به مردم دانست و عنوان کرد: بزرگ‌ترین منکر در جامعه، آمریکا و رژیم استکبار است که همه باید تلاش کنیم ریشه آنها از زمین کنده شود.

علیزاده رسالت امروز روحانیون و هیأت‌های عزاداری را تقویت جبهه فرهنگی و دینی دانست و گفت: دشمنان نظام و اسلام دندان‌شان را برای تحریف عزاداری‌های ماه محرم تیز کردند و نباید بگذاریم کوچک‌ترین تحریف و خلاف واقع در آن نفوذ کند.