سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

هوشمندسازی 60 درصد مدارس بابلسر - راه‌اندازی نخستین مدرسه تیزهوشان در بابلسر - نمایش محتوای خبر

 

 

هوشمندسازی 60 درصد مدارس بابلسر - راه‌اندازی نخستین مدرسه تیزهوشان در بابلسر

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، ولی‌الله نعمتی  در جلسه شورای آموزش و پرورش که در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر برگزار شد، اظهار داشت: یکی از فعالیت‌های آموزش و پرورش در ایام تابستان طرح اوقات فراغت است.

وی افزود: در این طرح سعی کردیم سه رویکرد را در دستورکار خود قرار دهیم.

نعمتی با بیان اینکه در رویکرد اول سعی شده است طرح اوقات فراغت یک نوع تجدید قوا و رفع خستگی برای دانش‌آموزان باشد، تصریح کرد: ایجاد تفریح و سرگرمی برای دانش‌آموزان، رشد و اعتلای روحی و روانی آنها از اهداف دیگر در این طرح است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بابلسر خاطرنشان کرد: راهکار وزارت آموزش و پرورش برای فارغ‌التحصیلانی که دارای مدارج عالی دانشگاهی هستند، اما بازار کار به روی آنها بسته شده است، طرح آموزش همراه با فراگیری مهارت است.

وی اضافه کرد: طرح آموزش همراه با فراگیری مهارت همان طرح کار و دانش یا فنی و حرفه‌ای است که تاکنون در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

نعمتی در ادامه به هوشمندسازی مدارس شهرستان بابلسر اشاره و تصریح کرد: تاکنون 60 درصد از مدارس شهرستان بابلسر هوشمندسازی شده است.

وی افزود: از آنجا که برخی از واحدهای درسی دانش‌آموزان در مدارس با طرح هوشمندسازی ارتباط 100درصد دارند، هوشمندسازی کل مدارس در رأس برنامه‌ها قرار دارد.

این مسئول بیان داشت: در سال جدید مدارس شاهد، نیمه‌دولتی، تیز هوشان، هیئت امنایی و مدارس قرآنی به کلاس هوشمند تجهیز می‌شوند و بقیه مدارس نیز در دستورکار قرار دارند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بابلسر با اعلام اینکه در سال جاری سه مدرسه جدید به مدارس بابلسر از لحاظ کیفی  اضافه می‌شود، یادآور شد: مدرسه نمونه دولتی راهنمایی پسرانه، نمونه دولتی متوسطه پسرانه و مدرسه تیزهوشان سه مدرسه جدید آموزش و پرورش شهرستان بابلسر است.

نعمتی در پایان با بیان اینکه مدرسه دخترانه تیزهوشان در مقطع راهنمایی برای نخستین‌بار در این شهر احداث شد، گفت: با احداث این مدرسه دانش‌آموزان بهنمیر، بابلسر و فریدونکنار در پوشش این مدرسه قرار می‌گیرند.