جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

هوشمندسازی 400 کلاس درس مدارس مازندران تا پایان امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

هوشمندسازی 400 کلاس درس مدارس مازندران تا پایان امسال

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی قاسمی امشب در کارگروه دولت الکترونیک که در استانداری مازندران برگزار شد، اظهار داشت: نهاد آموزش و پرورش مهم‌ترین دغدغه‌اش در اجرای دولت الکترونیک رشد سرمایه‌های فکری، یادگیری پیوسته، خلاقیت و نوآوری مستمر دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به اینکه کارکرد مدارس از مهم‌ترین موارد در هوشمندسازی و الکترونیکی شدن محسوب می‌شود، افزود: توجه به فناوری نوین، اجرای سند فرادستی نظام تعلیم و تربیت، جنبش نرم‌افزاری و تولید علم از برنامه‌های پنجم توسعه محسوب می‌شود.

قاسمی ادامه داد: آموزش و پرورش در روند الکترونیکی شدن آموزش از راه دور، توانمندسازی و تحول آفرینی در نظام آموزش، حفظ جایگاه و ارزش‌های اخلاقی و کمالات معلم، تولید محتوای الکترونیکی علمی و آموزشی را مورد توجه قرار داد.

این مسئول با اشاره به اینکه اداره کل آموزش و پرورش و هفت اداره تابعه شهرستانی به فیبر نوری متصل شدند، تصریح کرد: 80 درصد مدارس مازندران به اینترنت و اینترنت و اداره کل آموزش و پرورش به شبکه دولت متصل است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه از 42 هزار پرسنل 22 هزار نفر مجهز به آموزش الکترونیکی هستند، خاطرنشان کرد: برای آموزش 20 هزار پرسنل آموزش و پرورش نیازمند اعتبار چهار میلیارد تومانی هستیم.

وی سیستم مالی، مدیریتی، ثبت‌نام دانش‌آموزان، تدارکات، اسکان، صندوق ذخیره، پرتال پاسخگویی آموزش و پرورش مازندران را الکترونیکی دانست و یادآور شد: ثبت‌نام در آزمون‌ها و المپیادها و مشاوره‌ در مدارس، به صورت الکترونیکی انجام شده و سامانه ویژه‌ای برای کلاس‌های مجازی، مدرسه مجازی علوم قرآنی مورد توجه قرار گرفته است.

قاسمی با بیان اینکه از مجموع چهار هزار و 300 مدرسه مازندران دو هزار و 954 مدرسه در قالب 6 هزار و 173 کلاس درس هوشمند هستند، تصریح کرد: تا پایان سال‌جاری 400 کلاس درس مدارس مازندران هوشمندسازی می‌شود.

وی افزود: هوشمندسازی هر کلاس درس حدود پنج میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

قاسمی اظهار داشت: در حال حاضر آموزش و پرورش 14 شهرستان الکترونیکی است و تا پایان امسال 6 شهرستان بزرگ با مشارکت، الکترونیکی می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران برنامه در دست اقدام  این نهاد را توسعه اتوماسیون اداری عنوان کرد و ادامه داد: اگر بالغ بر 60 میلیارد تومان به آموزش و پرورش مازندران اختصاص یابد تمامی کلاس‌های درس استان به صورت مشارکتی مجهز به سیستم الکترونیکی و هوشمند می‌شود.

وی از اجرای سیستم مالی یکپارچه الکترونیکی در آموزش و پرورش مازندران خبر داد و گفت: تمامی فعل و انفعالات آموزش و پرورش از مدارس تا سیستم اداری الکترونیکی می‌شود.

قاسمی سیستم الکترونیکی آموزش و پرورش مازندران را متمرکز دانست و افزود: آموزش و پرورش مازندران در تقویم اجرایی و برنامه درسی صد درصد متمرکز است.

وی در پایان یادآور شد: آموزش و پرورش مازندران آمادگی تولید محتوای آموزش الکترونیکی را دارد.

{jcomments off}